Kadetky U17 pokračují ve vítězné šňůře

Petr Volmut, 11.10.2021

O víkendu jsme odehráli další dvojkolo dorostenecké ligy U17 proti HB Basket B a BK Karlovy Vary. V sobotu se jednalo o slabšího soupeře, i když to na konečném výsledku vidět moc nebylo. Začátek utkání jsme nastoupili bravurně a nedali jsme soupeřkám žádnou šanci se prosadit. Zhruba v polovině čtvrtiny se stavem 17:0 se zdálo, že to bude jednodušší, než jsme doufali. Na konci čtvrtiny 30:9 jsme si trenérsky pokynuli, že utkání bude snadné, ale zřejmě to samé udělaly i naše holky protože přestaly úplně hrát. Začali jsme se trápit v každé činnosti zápasu a i když jsme se dokázali prosadit v útoku, tak se nám nedařilo ubránit ani lehké situace. Utkání jsme si udrželi na své straně, ale rozhodně to oku klatovského fanouška nebylo k potěšení.

Nedělní zápas jsme nastupovali proti jednomu ze dvou nejznámnějších soupeřů od přípravkových kategorií, protože kdybychom spočítali všechna společná utkání, tak K. Vary skončí nejhůře na druhém místě za DBaK. A už proto jsme věděli, že nás čeká těžký soupeř, kterého nesmíme podcenit. Navíc jsme poprvé nastoupili proti nové karlovarské trenérce, která je původem z Klatov. Utkání jsme uchopili do svých paží a hned z kraje jsme si nahnali náskok, abychom mohli hrát s větší pohodou. Oproti sobotě naše holky nepodcenily soupeřky a zodpovědně a s maximálním nasazením odehrály dobrý zápas až do konce.

Pro nás to prozatím znamená  stav 4:0 a první příčku v tabulce. Určitě bychom rádi i nadále udrželi první příčku v tabulce, ale jsme teprve ve čtvrtině našeho cíle, protože nás čekají ještě tři soupeři (Sokol Nusle, USK B a DBaK).