Kadetky U17 vezou ze severu další trofeje do vitríny

Petr Volmut, 30.11.2021

Tento víkend holky započaly druhou polovinu své základní části. Čekali nás soupeřky v Děčíně a v Jablonci n. N., což pro nás byla dvě povinná vítězství. V sobotu s Děčínem bylo utkání snadné, a tak holky měly možnost se střelecky prosadit defakto ze všech pozic. Nicméně zápas chvílemi nebyl úplně pohledný, protože se holky  přizpůsobovaly hře soupeřek. Naštěstí zkušenosti nám nedovolily povolit natolik, aby ze zápasu bylo drama.

V neděli jsme nastoupili proti jablonecký kadetkám, které se na nás pečlivě připravovaly, což bylo znát hned od začátku utkání, kdy se i zdálo, že nám rychle utečou a my se je budeme snažit marně dotahovat. Naštěstí jsme se dokázali vzpomatovat a začít hrát zodpovědněji. Ačkoliv na nás soupeřky dosti tlačily, tak se nám podařilo každý obdržený koš vrátit zpět. V druhém poločase na nás vytasily soupeřky zónovou obranu, která nám ze začátku dělala trochu problém, ale po chvilce holky zjistily, jak prolomit defenzívu a znovu udeřily. A tak se nám podařilo zvítězit i druhé daleko těžší utkání.

 

Za dva týdny nás čeká poslední výjezd základní části, a to Do K. Varů a do Prahy. Pokud bychom i tam byli úspěšní, tak můžeme pomýšlet na opravdový postup do nadstavby soutěže.