Kadetky U17 - zápas o průběžné první místo se nám nepovedl

Ladislav Smáha, 12.3.2019

Minulý  víkend (9. - 10.3.) jsme odehráli pouze jedno utkání a to v sobotu, kdy  jsme zajížděli na palubovku soupeře do Strakonic. K zápasu odjelo devět hráček.

Měl to být, alespoň při pohledu na tabulku, vyrovnaný souboj o průběžné první místo finálové skupiny ligy kadetek. Naše hráčky moc dobře znaly sílu soupeře, která je především ve hře malých a rychlých hráček. Měli jsme i výškovou převahu. Bohužel musím konstatovat, že se našim hráčkám zápas hrubě nepovedl a darovaly až moc lehce soupeři vítězství. Od prvního rozskoku holky nedokázaly čelit agresivní celoplošné obraně soupeře a vyrobily extrémně mnoho nevynucených chyb, především zkažených přihrávek. Naše hráčky měly také problém se zakončením a přehráním soupeře ve hře 1:1. Pokud dáme za první čtvrtinu 5b a za celý první poločas pouhých 18b (a naopak dostaneme 44b.), svědčí to o špatné hře na obou polovinách hřiště. Bohužel se hráčky herně nezvedly ani ve druhém poločase, kolektivní obrana naprosto nefungovala a soupeř měl příliš mnoho volných střel, které dokázal proměnit. Celkově jsme dostaly 9 „trojek“. Za tak špatný výkon přišla zákonitě zasloužená ale zbytečně příliš vysoká  porážka o 42b.

Je potřeba se z tohoto špatného výkonu rychle otřepat, rozebrat příčiny a zaměřit se v tréninku na jejich odstranění. Za necelých 14 dní nás čekají další utkání a bylo by dobré opět zabojovat o další plusové body do tabulky. V Poděbradech ani v Olomouci to nebude jednoduché a se sobotním výkonem bychom rozhodně neuspěli. Věřím, že hráčky v sobě opět probudí „vítězného ducha“ a podají bojovnější výkon, než minulou sobotu.

Zde jsem chtěl své hodnocení našeho sobotního utkání zakončit. Po přečtení hodnocení utkání trenéra soupeře jsem však nucen pokračovat. My v této sezóně rozhodně nemusíme uhrát baráž o EL nebo dokonce EL. Nám je v podstatě úplně jedno, na jakém místě ve finálové skupině skončíme. Samozřejmě chceme odehrát všechna utkání co nejlépe. Proto se ze sobotní prohry nikdo nehroutil, natož abych ji „neunesl“. Je pravdou, že poslední dobou připomíná vstup na strakonickou palubovku spíše vstup do oktagonu. Nepřátelská atmosféra v hledišti, na lavičce a na palubovce mnohdy hra domácích daleko za hranicemi pravidel. Ale pokud tuto hru rozhodčí dovolí, musíme se s tím umět vyrovnat. S čím se ale nemusíme vyrovnat, je nevhodné chování domácího trenéra, které se opakuje zápas co zápas. Od úvodní minuty komentoval jakékoliv rozhodnutí rozhodčích, brečel nad každým faulem a zapískáním a rušil tak průběh utkání. Rozhodčí si to bohužel nechali líbit. Spíše než trenérské vedení týmu v utkání to připomínalo chování malého dítěte, kterého si nikdo nevšímá a tak potřebuje na sebe neustále hlasitě upozorňovat… Tři čtvrtiny utkání jsem si toho nevšímal a věnoval se pouze svým hráčkám. Když ovšem v závěru utkání začal pokřikovat na mě, začal mi drze tykat a padaly z něj moudra typu „co jsem vlastně za trenéra“, „co my vlastně v Klatovech umíme“, musel jsem reagovat. A když jsem se pak od svých hráček dozvěděl, že byly pojmenovány po hovězím skotu, beru tu „technickou“, kterou jsem dostal (on ostatně také) jako odměnu. Dříve, když tento strakonický tým vedli jiný trenéři, byla některá utkání také vyhecovaná. Ale mělo to naprosto jinou lidskou a mentální úroveň. A pokud v Klatovech nic neumíme, tak proč nám přetahují hráčky? Jsem rozhodně pro ukončit všechna hostování do tohoto spolku!

Děkuji všem rodičům, kteří přijeli a sportovně nás povzbuzovali.

Výsledky:

BK Strakonice   -   BK Klatovy   85:43

Sestava a body: V. Schovancová 10, Fürbacherová 9, Hašková 8, Johánková 7, Mundlová 3, D. Schovancová 2, Kostková 2, Půroková 2, Langová

 

L. Smáha