Klatovská děvčata zajížděla k premiérovému zápasu ligy starších dorostenek do Če

Admin, 4.10.2009

BSK České Budějovice - TJ Klatovy 53 : 97 ( 16:26, 17:24, 9:25, 11:22 )

V této soutěži nám jde především o to, abychom sbírali zkušenosti a hlavně se zachránili a nesestoupili, protože bychom v této věkové kategorii mohli odehrát tři sezóny po sobě bez jakékoliv kvalifikace.

Z prvního zápasu jsme měli obavy, protože jsme chtěli úspěšně vstoupit do nové sezóny. A to po středečním tréninku bylo pouze šest hráček zdravých. Naštěstí se nám do soboty alespoň tři uzdravily, a tak jsme na palubovku Českých Budějovic odjížděly v devíti. Obavy se ukázaly jako liché, protože jsme se utkali pravděpodobně s nejslabším mužstvem letošní soutěže. Zahrála si všechna děvčata, každá se zapsala do bodových statistik zápasu a od samého začátku bylo jasné, kdo se stane vítězem. Šlo jen tedy o to, jakým bodovým rozdílem tento zápas skončí. Je jen škoda, že domácí stolek neplnil své povinnosti, ukázal se jako šestý hráč domácích a minimálně 8 bodů nám bylo upsáno. Kdyby služba plnila své povinnosti, jak měla, mohli jsme dosáhnout rekordního vítězství a překročit magickou stobodovou hranici. Doufám jen, že se do příštího zápasu uzdraví zbylá děvčata, protože hrajeme současně ligu starších i mladších dorostenek, a tak je potřeba co nejširší kádr, aby si mohla děvčata odpočinout.

Body: Cibulková a Roubalová 23, Matoušová 12, Flaisigová 11, Fremutová a Šillarová 9, Vávrová 6, Fleisigová a Zieglerová 2, fauly: 19, TH 22/13, trojky 2, rozhodčí Buršík, Polívka