Kluci U11 si připsali za víkend 4 vítězství !

Jindřich Svojanovský, 11.10.2020

Hodně velké sousto čekalo o víkendu na naše chlapce U11 v podobě hned 4 utkání sdruženého krajského  přeboru. Úroveň jednotlivých týmů je každý rok různá a hodně záleží na tom, jak v příslušném basketbalovém klubu pracují s těmi nejmenšími ve školních basketbalových kroužcích a jakým způsobem pak z těchto kroužků přecházejí talentované děti vybrané vedoucími kroužků do klubové přípravky, která má za úkol připravit děti pro začlenění do týmů nejnižší věkové kategorie dívek či chlapců.

I když je úroveň různá, lze i zde najít určité stálice, které  byly, jsou a věřím, že i budou trvale vévodit v Plzeňském kraji přeboru U11. Myslím, že jednou ze stálic je právě náš BK Klatovy, který v posledních třech sezónách získal v této kategorii 2 mistrovské tituly a jednou skončil druhý. A jedním dechem musím za druhou stálici označit tým DBaK Plzeň. O smysluplné, poctivé a výborné práci trenérek a trenérů mládeže tohoto klubu jsem se již několikrát pochvalně zmínil ve svých článcích.

 

A v sobotu nás čekal právě tým DBaK !

Naštěstí jsme měli výhodu domácího prostředí a opět nás podpořili svoji účastí hned čtyři kluci z přípravky U10 – Tureček, Bošek, Šintler a Ulrich. Všichni si společně s ostatními našimi hráči v sobotu zahráli poměrně dlouhý čas a první dva jmenovaní, kteří již startovali i v našich prvních dvou utkáních na Grizzlies v Plzni, zúročili získané zkušenosti i ke vstřelení dalších košů.

Dívenky z Plzně v prvních dvou utkáních lehce zdolaly své chlapecké rivaly z BK Loko Plzeň a bylo možné očekávat vyrovnané a dramatické zápasy. Bohužel tomu ale bylo pouze na začátku utkání prvního, kdy naši kluci bojovali spíše s vlastní nervozitou a ve 4.minutě vedli pouze 6:0. Ve zbytku čtvrtiny ale již uchopili otěže utkání pevněji a výsledkem bylo vedení 18:2.  I ve druhé čtvrtině jsme díky pozorné a nátlakové obraně „povolili“ děvčatům pouze jediný koš a do šaten se šlo na poločas za stavu 45:4. Ve druhém poločase jsme, někdy i na úkor ztráty a následně obdrženého koše, náš obranný tlak vystupňovali a i ve třetím utkání sezóny kluci překonali hranici 100 bodů.

Druhé utkání přineslo změnu v podobě změny ve složení pětic v týmu DBaK. Tým nastoupil se silnou vstupní  pětkou, my ponechali naši standardní sestavu a to včetně bohatých minut i pro kluky ze střídačky. První čtvrtina 14:9 a třetí 14:6. Tento záměr plzeňskému týmu vyšel, mince má však vždy rub i líc. Slabší pětice totiž svoji druhou a čtvrtou čtvrtinu prohrála 38:2 a 27:0.

BK KLATOVY U11 HOŠI  -  DBaK PLZEŇ  101 : 14 (18:2, 20:4, 27:2, 36:6)

BK KLATOVY U11 HOŠI  -  DBaK PLZEŇ    90 : 17 (14:9. 38:2, 14:6, 27:0)

Trenér Ing.Svojanovský: „Na konci srpna jsme v rámci turnaje sehráli u nás v Klatovech utkání s děvčaty DBaK U12 a prohráli jsme 44:80 (viz  http://www.basketbal-klatovy.cz/admin/index.php?page=311&id=2915). I proto jsme souboj s jen o rok mladšími dívkami DBaK považovali za klíčový s ohledem na finální podobu tabulky KP na konci sezóny 2020/2021. Mám radost, že jsme mohli dát šanci si zahrát skutečné mistrovské utkání i klukům z U10, kteří s námi absolvovali i 2 předzápasové tréninky.“

Kometa zvaná BKK Karpem Holýšov

Jestliže jsem nazval BK Klatovy a DBaK Plzeň stálicemi nejvyšší úrovně v KP Plzeňského kraje, stálicemi, které prezentují sezónu co sezónu velmi dobrou úroveň, pak jednou z komet, které občas přilétnou, v jedné sezóně oslní a pak na delší čas zmizí, je i BKK Karpem Holýšov. Trenér:  „Do Holýšova nás naše basketbalová cesta zavedla v nedělním ránu. Již několikrát jsem psal (a pochvalně) o práci trenérky Zuzany Pelikánové. Ta mě vždy dokáže překvapit novými a novými dětmi, hlavně ale dívenkami. Škoda, velká škoda, že z Holýšova směřují cesty jen do Plzně a jen jediná, okreska plná zatáček a problémových míst do Klatov. Škoda pro Klatovy a škoda i pro Holýšov. Nikdo  nikdy nemůže předem ani tušit, co ho v Holýšově očekává.“

V této sezóně, která sotva se normálně rozběhla už bude na bůhví  jak dlouho přerušena (Tyrš se musí obracet v hrobě „V zdravém těle zdravý duch“ a „Tuž se !“ ),  je ale cítit „kovidový  syndrom“, v rámci kterého si rodiče nechávají raději děti doma v bezpečí rodinného nicnedělání, aby je pak vyslali do školy, kde s rouškami zvyšují příjem CO2 se všemi negativními důsledky, které z toho vyplývají. Na nezájmu o aktivní pohyb se to projevuje stejně v Holýšově, jako v Klatovech.

I Holýšov v sobotu absolvoval 2 utkání ( na BK Loko Plzeň prohrál 48:24 a 42:18) a tak na tom byly oba týmy s rezervoárem fyzických sil prakticky stejně. Náš tým, do jehož vedení i kaučování se stále větší a větší měrou zapojuje a sbírá cenné zkušenosti i asistent trenéra pan M.Toman neměl větší problém i když ke spokojenosti trenéra mnohé chybělo.

BKK KARPEM HOLÝŠOV  -  BK KLATOVY U11 4 : 64  (3:16, 0:18, 2:16. 1:14)

BKK KARPEM HOLÝŠOV  -  BK KLATOVY U11 6 : 80  (0:18, 5:16. 0:36, 1:10)

Trenér: „Mám rád zápasy v Holýšově a mám rád trenérku Pelikánovou. Má můj obdiv za to, že se každý rok pouští do boje o zachování mládežnického basketbalu v Holýšově. Zaslouží si vyznamenat! Letos byl náš tým nad síly těch, které trénuje. Za rok to může být opačně. Pokud jde o vlastní utkání, mrzí nás s kolegou Tomanem, že soupeři, nás nenutí k vyrovnané partii. Na druhé straně to otvírá možnost pro herní a také nezbytné tréninkové zapojení kluků z klubové přípravky. Ale nejen v utkáních na domácí palubovce, ale i na utkáních mimo Klatovy. Jen tak se buduje tým táhnoucí za jeden provaz.“

Níže několik fotografií přibližujících atmosféru v prázdné hale v Holýšově.

COME TOGETHER !