Kluci U12. Po 4 měsících opět stovka !!!

Jindřich Svojanovský, 17.2.2022
Kompletní tým mladších žáků U12, krajských přeborníků 2021/2022. Klečí zleva: Matouš Theimer, Lukáš Kydlíček, kapitán týmu Lukáš Petrovický, Jan Šlof, Tomáš Ryneš. Horní řada zleva: asistent trenéra a kauč v utkáních Miroslav Toman, Vojtěch Theimer, Jakub Svoboda, Jan Krajzingr, Tomáš Blahník, Lukáš Toman, Marek Šťasný a trenér Ing.Jindřich Svojanovský.
Kompletní tým mladších žáků U12, krajských přeborníků 2021/2022. Klečí zleva: Matouš Theimer, Lukáš Kydlíček, kapitán týmu Lukáš Petrovický, Jan Šlof, Tomáš Ryneš. Horní řada zleva: asistent trenéra a kauč v utkáních Miroslav Toman, Vojtěch Theimer, Jakub Svoboda, Jan Krajzingr, Tomáš Blahník, Lukáš Toman, Marek Šťasný a trenér Ing.Jindřich Svojanovský.

Ve středu 16.2. došlo k dohrávkám utkání KP mladších minižáků U12, které nebyly odehrány na podzim 2021 z důvodu negativních dopadů coronavirových opatření do sestavy našeho plzeňského rivala.

Ještě od 15,00 do 16,00 trénoval v hale BK klatovský basketbalový potěr = kluci nar. 2012 až 2015. Ti se potom, na pokyn svého trenéra, mohli spolu se svými rodiči podívat na to, jak vlastně takový basketbalový zápas vypadá a co je třeba již od podzimu čeká. I když byl „doporučený“ alespoň první poločas, kluci a věřím, že i rodiče, byli průběhem utkání tak nadšení, že bez výjimky zůstali i na poločas druhý a dočkali se ze strany kluků týmu U12 i odměny v podobě 100 bodů, což vyvolalo jejich obrovské ovace.

V 16,00 tedy nastoupily na klatovskou palubovku oba soupeři a po řádném rozcvičení začalo pod taktovkou rozhodcovské dvojice Flaisigová + Mužík první utkání. Nutno zdůraznit, že rozhodčí byli na hráče obou týmů přísní, ale tak to má být neboť nic nemůže posouvat hráče vpřed, než když se i v mistrovském utkání přesvědčí, že technické chyby, na které je upozorňuje trenér v tréninku, vidí i rozhodčí. Prostě je dobře, že ke kvalitnímu basketbalu patří i kvalitní rozhodčí.

Naše zahajovací pětice Kydlíček-Petrovický-bratři Theimerové-Ryneš zaskočila pětku Lokomotivy velice dobrou obranou. A i když se v ní občas objevilo nějaké to okénko, nedokázal to soupeř využít. Stav 29:0 po první čtvrtině očividně zaskočil jak tým Plzně, tak i většinu diváků, která očekávala, vycházející ze somatické převahy hráčů soupeře, podstatně vyrovnanější průběh. Pětice pro druhou čtvrtinu Toman-Svoboda-Šlof-Krajzingr-Šťasný a střídající Blahník měla těžší úlohu neboť musela vzdorovat zejména lídrovi Lokomotivy Tomáši Jungovi. Dokázali jsme ale využít naše větší herní dovednosti na dalších postech a tak i druhá čtvrtina skončila naším vítězstvím 22:7.

Z průběhu druhého poločasu stojí za zmínku především fakt, že přesně 1 minutu před koncem utkání vyběhl neohroženě do rychlého protiútoku nováček našeho týmu MAREK ŠŤASTNÝ. Přesnou přihrávkou „do běhu“ ho našel Lukáš Toman a Marek neohroženě po třech driblincích předvedl ukázkový dvojtakt a poprvé v životě dal v mistrovském utkání koš ze hry !!!! Nutno dodat, že Marek je roč.nar.2012, v září 2021 se objevil několikrát na chlapeckém basketbalovém skotačení. Když pak ho trenér přeřadil do týmu U12 sice pro karanténu a nemoc několik tréninků vynechal, v prosinci a lednu se díky tréninkové píli zlepšoval natolik, že dostal i příležitost ke hře na turnaji ve Strakonicích a následně i v KP v Rokycanech. Věřme, že pro Marka bude jeho první životní koš velkou motivací stejně jako pro kluky z přípravky, kteří ho přitom sledovali. Zapomenout není ani možné na dosažených 102 bodů. Stalo se tak po delší pauze, kdy svá první dvě „stovková vítězství“ zaznamenal náš tým hned v úvodních dvou utkáních 25.9.2021. Šťastným střelcem stého bodu se stal Lukáš Toman.

BK KLATOVY  -   BK LOKOMOTIVA PLZEŇ   102 : 20  (29:0, 22:7, 22:8, 29:5)

Druhé utkání v minižákovských kategoriích bývá vždy náročné jak na fyzickou kondici hráčů, tak i na schopnost se znovu po krátké pauze koncentrovat na utkání a řádně plnit své obranné i útočné úkoly. Trenér Lokomotivy Z.Zeman se svým asistentem p.Blackým změnili nasazení pětic a tak proti naší zahajovací pětce  stála pětka Tomáše Junga. Ten také otevřel skóre a protože naše pětice zvolila „vlažné tempo“ v obraně i útoku, nemohl se nikdo divit, že výsledkem bylo vedení Plzně 7:4 na začátku 6.minuty první čtvrtiny !!?? A to i proto, že ani ti, na které je většinou spoleh, nedokázali ubránit své útočníky a zahazovali i jednoduché dvojtakty.  V oddechovém čase bylo třeba hráčům i zvýšeným hlasem vysvětlit, že „takhle ne !!!“ Návrat „umytých hlav“ na hřiště přinesl šňůru našich 12 bodů a tak i tuto, v první polovině nepěknou, čtvrtinu jsme vyhráli 16:7. Překvapující bylo, že naši zkušení starší hráči  měli ve druhé čtvrtině hodně problémů s výborně hrajícími soupeři J.Blackým (č.19) a V.Suchanem (č.10), kteří jsou lídry Plzně v kat. U11.  Ve druhém poločase očividně oběma týmům začaly docházet síly. Zda jsou příčinou všechny ty karantény, omikrony či virózy nebo je to i otázka nižšího tréninkového nasazení hráčů ukáže čas. Je dobré a dává to základ pro další práci, že vyhecováni trenéry, rodiči i svými staršími kamarády z týmů U13 a U14, kteří přišli jednak na službu ke stolku pomocných rozhodčích a další pak svými hlasivkami podpořit náš tým v souboji s odvěkým rivalem, dokázali naši hráči bez výjimky sáhnout až na dno svých fyzických sil a dotáhnout se až na 88 bodů.

BK KLATOVY  -   BK LOKOMOTIVA PLZEŇ  88 : 20  (16:7, 18:2, 28:4, 26:7)

Níže několik fotografií z utkání. Všimněte si zejména, na utkání mladších minižáků, až nezvykle zaplněných míst pro diváky. Holt sportovní fanoušek si kvalitu dokáže najít.