Kluci U13 nadále kralují v KP.

Jindřich Svojanovský, 15.1.2023

 

Informace trenéra M.Tomana k dalšímu kolo KP starších minižáků U13:

Dnes klatovští minižáci U13 odehráli dva zápasy v Domažlicích. První s domácími Domažlicemi, následně druhý s Lokomotivou Plzeň.

BK Jiskra Domažlice : BK Klatovy (25:78)

BK Klatovy: BK Lokomotiva Plzeň (80:26)

Sestava: Toman Lukáš, Kydlíček Lukáš, Theimer Vojtěch, Janda Samuel, Novák Patrik / Šlof Jan, Svoboda Jakub, Petrovický Lukáš, Krajzingr Jan, Svítil Patrik / Theimer Matouš, Senko Tim, Blahník Tomáš.

 

Tento rok probíhají zápasy v krajské soutěži v podobném duchu, dokonce i výsledkově bývají velmi podobné. Motivace hráčů na začátku utkání: "začněme hned od začátku", "pojdme v tempu hned od začátku"... Bohužel, než se rozkoukáme a dostaneme se do tempa, trvá to minimálně polovinu první čtvrtky. Pak zapneme imaginární tlačítko "ON" a ono to najednou jde. Zahrajeme několik parádních akcí, uvolnění hráče bez míče, krásná přihrávka do podkošového prostoru, zakončení, body. Slušná obrana. Následně ale kdosi zmáčkne pomyslné tlačítko "OFF", někteří hráči začnou bránit tak nějak napůl nebo vůbec, v útoku sice akci zahrajeme dobře, ale koše nedáme, začneme být nervózní a nepřesní, přehráváme akce - místo abychom zakončili, ještě přihráváme a naopak. Přestaneme střílet, ale házíme míč někam směrem ke koši. Bylo by fajn tlačítko "ON" zapnout hned na začátku utkání (spíše už při rozcvičce) a tlačítko "OFF" zmáčnout až na konci utkání. Kdybychom proměnili všechny jasné koše, které jsme měli dát, pekli by se řízky (tzn. dáme 100 a více košů). Bohužel jsme letos stále o hladu!

Z výše uvedeného je jasné, že v zápasech najdeme spoustu pozitivního, ale i negativní prvky. Budeme pracovat na zlepšení obrany i kvalitním soustředěném zakončení, ale také na fyzické kondici. Za 14 dní nás totiž čekají utkání z jiného ranku. 29.1. v Klatovech v hale BK Klatovy přivítáme kvalitní týmy ze Sokolova, Písku a Slaného. Věřím, že nás kvalitní soupeři budou motivovat k maximálním výkonům. Myslím, že se bude v Klatovech hrát opět kvalitní minižákovský basketbal. Přijďte naše hráče podpořit. Utkání by se měli hrát v tomto pořadí:

 

1. Klatovy - Písek 9.30-10.30

2. Písek - Sokolov 10.30-11.30

3. Sokolov-Slaný 11.30-12.30

4. Slaný - Písek 12.30-13.30

5. Klatovy- Sokolov 13.30-14.30

6. Klatovy - Slaný 14.30-15.30