Kluci U13 vezou z Plzně 2 vítězství !

Jindřich Svojanovský, 18.9.2022

Nová sezóna 2022/2023 začala i starším mnižákům U13, které od této sezóny vede již jako hlavní trenér Miroslav Toman. Jeho vstup do Krajského přeboru v jeho nové pozici byl, stejně jako jeho svěřenců, vítězný. To je skvělé už třeba jen proto, že v této soutěži startují pouze tři týmy a naše družstvo doplňují "věční rivalové", tedy týmy BK Loko Plzeň a BK Jiskra Domažlice. Zde je pár vět trenéra Tomana k oběma vítězstvím, které dávají naději, že na webu BK přibudou informace o činnosti a výsledcích dalšího týmu z našeho klubu.

U13 Lokomotiva Plzen - BK Klatovy 34:65

V úvodním zápase sezony jsme vedli ve všech čtvrtinách zápasu, první čtvrtku jsme mohli uhrát dokonce s nulou na soupeřově kontě. Nakonec stav 2:16 vypadal naoko dobře. Tým však nešlapal na plné obrátky, pomalá hra a nesoustředění v zakončení nás provázelo celým zápasem. V polovině utkání musel trenér zvýšit hlas a hráčům připomenout, jak máme útočit a také bránit, hrát s nasazením.  Druhá půle vypadala již od obou pětek výrazně lépe. Přesto musíme hodně zapracovat na fyzičce a zakončení překvapivě i z dvojtaktu.

U13 BK Klatovy - Jiskra Domažlice 86:27

S Jiskrou jsme prohrávali pouze v 1.minutě 2:4, pak jsme již navyšovali skore. Přesto jsme nebyli s předvedenou hrou spokojeni, a to jak trenér tak hráči. Zlepšili jsme sice nasazení a herní projev, nicmémě se nám nedařila střelba a především zakončení z dvojtaktu. Z rukou zkušených hráčů nespadlo do koše nejméně 40 jasných bodů ! Snad to může být tím, že hráči alternují v U14, kde se hraje již s míčem č.7 - cit na míč je tak v každém týmu jiný. Přesto, že se tolik nedařilo v zakončení, kluci bojovali a vyhráli jsme velkým rozdílem. Jen mě mrzí, že na příštích zápasech v Domažlicích nebudou řízečky 😁