Kluci U14 na hraně ostudy.

Jindřich Svojanovský, 21.4.2022
Kavka vyhořel na Easter Cupu, v Litoměřicích byl jediný, který nezklamal.
Kavka vyhořel na Easter Cupu, v Litoměřicích byl jediný, který nezklamal.

K dohrávce z ledna odloženého utkání se náš tým vydal ve středu 20.4. do 210 km vzdálených Litoměřic, kde je čekal soupeř, který si ještě nedávno brousil zuby na to, že by nás mohl sesadit s piedestalu tabulky Ligy A U14. Odjížděli jsme plni optimismu a to i přesto, že jsme postrádali Veselského (zlomená ruka z utkání s Bayernem) a také Pavelce a M.Kydlíčka. Zdálo se, že tým se na Easter Cupu dostal do skvělé formy a tak zvítězit na vždy horké litoměřické palubovce nad týmem, který na Easter Cupu skončil na 9.místě by neměl být problém. Opak ale byl pravdou.

Začněme netradičně uvedením určitých statistických údajů. Tak, jak například počet získaných míčů či faulů jednotlivých hráčů svědčí o míře nasazení v obranné činnosti, tak naopak počet ztracených míčů a počet neproměněných vyložených šancí dává obrázek o tom, jak jsou hráči soustředěni na utkání a jak naplňují stanovený systém hry. My si uvedeme úspěšnost trestných hodů, kterou je možné již od úrovně Ligy U14 svým způsobem považovat za reflexi přístupu hráčů k utkání a stupně jejich koncentrace na hru.

V Litoměřicích to dopadlo takto: Melka  4/0 úspěšnost 0%, Kodyš 2/0  0%, Kavka 2/0  0%, Šlof  8/1 12,5%, Šnejdar 1/1  100%. Tedy tým  15/2  13,3% !!! Ostatní hráči trestné hody nestříleli. A i fakt, že za celých 40 minut čistého času utkání jsme pouze 8krát stříleli trestné hody je důkazem naší nízké útočné aktivity. Na jedné straně se tým U14 chlubí několika pozitivními rekordy jak na úrovni klubu i v rámci celostátní Ligy U14 (192 bodů za utkání, jedna čtvrtina 88:0), tak na straně druhé si v Litoměřicích  připsal i jeden negativní rekord 13,3% úspěšností TH, tedy úspěšností, kterou snadno převýší „kdejaký kluk z ulice“, který nikdy nedržel basketbalový míč v ruce.

SLAVOJ BK LITOMĚŘICE -  BK KLATOVY  46 : 52  (18:10 !!!??, 11:18, 11:11, 6:13)

K hodnocení utkání postačí pouze reakce rodičů, kteří zajišťovali dopravu a museli si na tribuně celé utkání doslova protrpět.

J.Kodyš: „Katastrofa, nevěřil jsem vlastním očím, že je něco takového vůbec možné.“

P.Kotáb: „Jestli si kluci myslí, že jim cestou zpět někde zastavím, tak potom co předvedli se hluboce pletou.“

Trenér Ing.Svojanovský: „Pokud by to, co kluci předvedli v Litoměřicích měl být výsledek tréninkové práce, pak bych asi měl klubu vrátit peníze. S nosem namířeným ke stropu se hraje špatně. Po Easter Cupu jsem kluky chválil, dnes pro to co předvedli mi chybí slušná slova. Je mi opravdu líto hráčů Štěpána Kmetka a Lexy Ševčíka, kteří absolvovali náročnou cestu aniž by pak mohli v napjatém utkání nastoupit na hřiště.“