Kluci U15 v Domažlicích - potěšil jen výsledek

Jindřich Svojanovský, 26.1.2023
Jak nazvat tuto fotografii? Asi nejspíš SLEPOTA !
Jak nazvat tuto fotografii? Asi nejspíš SLEPOTA !

Když 6.5.2017, tedy bez 3 měsíců před 6 lety nastoupili hráči Josef Šlof, Jan Kodyš, Radek Pavelec, Filip Šnejdar a Štěpán Kmetek ke svému vůbec prvnímu utkání v dresu BK Klatovy a po vítězstvích nad DBaK a SKB Rokycany zdolali spolu se svými tehdejšími spoluhráči a spoluhráčkami na turnaji v Domažlicích domácí Jiskru, jen málokdo tušil, že vítězstvím 20:5 nastartovali nevídanou sérii vítězství s tímto soupeřem, které dosud nepřerušila žádná porážka. Myslím, že i když nám kluci povyrostli, neměl by být problém je na první fotografii v příloze poznat. 😊.

https://www.basketbal-klatovy.cz/novinky/pripravky-v-domazlicich-prekvapily-1988

Uplynul rok od vstupu jmenovaných hráčů do týmu našeho klubu, reprezentujícího BK Klatovy nejen v rámci Plzeňského kraje a náš tým si 10.6.2018 přijel na minižákovský turnaj do Domažlic znovu pro vítězství, navíc dva naši hráči, jak se dočtete zde:

https://www.basketbal-klatovy.cz/novinky/vitezna-tecka-nejmladsich-chlapcu-2265

získali významná ocenění. A neztratili se ani ve většině všech odehraných derby. V přiložené fotogalerii najdete jistě Bernarda Kavku,  Jaroslava Melku a Lukáše Veselského, kteří během sezóny 2017/2018 do týmu přišli a jsou v něm dodnes.

Léta plynula a i když naši rivalové na straně jedné, ale kamarádi na straně druhé, se vždy moc a moc snažili a snaží, kýžené vítězství nad ročníkem hráčů 2008 nepřichází a nepřichází. Bylo tak tomu v dalších sezónách, nebýt covidu, byla by série jistě ještě větší.

V sezóně 2021/2022 vstoupily oba týmy do celostátní LIGY U14. A i zde jsme ze všech 4 utkání odcházeli jako vítězové. A v této sezóně se rovněž nic nezměnilo a ze 2 dosavadních vzájemných utkání jsme opět vyšli vítězně.

Ve středu 25.1., tedy překvapivě ve všední den, nás čekalo již třetí derby v této sezóně LIGY U15. Opět ale ….

BK JISKRA DOMAŽLICE – BK KLATOVY  51 : 89  (8:20, 13:20, 16:25, 14:24)

Nezačali jsme špatně i když naše hra měla daleko do úrovně, kterou jsme se prezentovali v Plzni nebo na Sokole Pražském. Obtížně jsme se prosazovali přes zahuštěný prostor pod soupeřovým košem a tak více díky našemu tlaku na hráče s míčem už na soupeřově polovině, se nám podařilo získat několik míčů a soupeře potrestat. Odnesl to ale Kodyš, který jako „poslední instance“ měl již v první čtvrtině 3 fauly. Hledali jsme složení pětice, která by dokázala jak bránit, tak i proměňovat vyložené šance. Zpod koše jsme neměli úspěšnost ani 50% !!??  Domácí ale na tom nebyli o moc lépe. Jejich nejlepším hráčem byl tentokrát Filip Jano, který se vyhnul tradičním  zbytečným faulům a úspěšné trojky mu dodaly sebevědomí. Jak by také ne, když pomalost našich hráčů při zakončení byla tentokrát do očí bijící a bránění našich obránců v uctivé vzdálenosti 3 metrů, ho ke střelbě trojek doslova vybízelo. Naštěstí Jiskra nastoupila pouze s 8 hráči a tak zdaleka nemohla využívat svoji hlavní zbraň – okamžitou dlouhou přihrávku na vybíhajícího hráče z perimetru. U nás pak sehrál pozitivní roli návrat Kodyše, který jako jediný zařadil rychlost 5 a během posledních 3 minut druhé čtvrtiny byl naším jediným úspěšným střelcem, když zaznamenal šňůru 10 bodů. Ve druhém poločase hledání optimální pětice na naší straně pokračovalo. Trenér nebyl spokojený zejména s „herní slepotou“ některých hráčů, mnohé z tzv. opor nevyjímaje.  Jakoby na hráčích ležela deka únavy i když uplynulý víkend rozhodně nelze označit za náročný. Spíše se ale jedná o princip „spojitých nádob“když řádně nenaplňuješ pílí, pozorností a nasazením nádobu tréninků, nemůžeš očekávat zvýšení hladiny v nádobě zápasových výkonů.

Statistika: Šlof 22 (trojky 6/0) – 1/0  - 3, Kodyš 16 – 2/0 – 4,  Šnejdar 15 (trojky 3/0) – 5/3 – 1, Kinský 11 – 3/2 – 1. Veselský 14 – 2/0 – 4,  Kavka 2 – 0/0 – 0,  Kotáb 2 – 0/0 – 1, Kydlíček Michal 2 – 0/0 – 1, Melka 2 – 0/0 – 1, Pavelec 0 – 0/0 – 1, Kmetek 0 – 0/0 – 1, Ševčík 0 – 0/0 -1.

 

COME TOGETHER !

Hledáme dobrovolníky Easter cup 2023