Levhartí lekce z rychlosti, bojovnosti a nasazení.

Jindřich Svojanovský, 2.12.2022

K odloženému utkání Ligy U14 se vydali naši hráči první prosincový den do Chomutova. Měl to být souboj jehož vítěz měl již téměř jistou účast v extraligové nadstavbě. Hned od prvních sekund utkání ovšem bylo jasné, že domácí tým si vzít výhodu domácího prostředí nenechá. Náš  tým  totiž začal poměrně mátožně a rozdíl v nasazení a chuti hrát, byl markantní. Opět bylo zřejmé, že v rozcvičení a v koncentraci na utkání májí naši hráči opravdu velké rezervy. Příchod Michala Kydlíčka znamenal zlepšení naší hry a v 7.minutě jsme snížili na 9:8 a zdálo se, že jsme se konečně chytili. Bohužel ti, kteří měli náš tým táhnout, měli více než jen špatný den a namísto bodů, doskoků a získaných míčů kupili ztrátu za ztrátou. Druhá, z naší strany nejpovedenější čtvrtina, skončila remízou 15:15 možná proto, že ti na které se nejvíce spoléhá, zůstali na střídačce.

Ve druhém poločase dbal náš trenér zásady, že „dobrá sestava se nemění“ a i do 3.čtvrtiny poslal identickou sestavu, které se ve druhé čtvrtině dařilo. Úvodní 3 minuty byly v naší režii a zkorigovali jsme náskok domácích na 10 bodů (43:33). Domácí nám ale více nedovolili a nutno napsat, že v následných minutách se nevyznamenali ani oba rozhodčí, když zejména mnohé výroky či nevýroky hlavního byly více než podivné, většinou ve prospěch domácích. Hluchých 7 minut znamenalo vedení domácích 62:35 a zápas se pak již jen dohrával.

BK LEVHARTI CHOMUTOV  -  BK KLATOVY  79 : 49 (24:8, 15:15, 23:12, 17:14)

Statistiky: M.Kydlíček 17 (4 trojky) – 3/1 tr.hody . 3 fauly, Kinslý 10 – 3/2 – 2, Kotáb 10 (1) – 4/1 – 4, Šnejdar 5 – 8/3 – 0 !!??, Ševčík 4 – 2/0 – 4, L.Kydlíček  3 – 2/1 – 2,  Toman 0 – 0/0 - 4, L.Petrovická 0 - 0/0 – 2, Kmetek 0 – 0/0 – 1, Pavelec 0 – 0/0 – 1.

Trenér Ing.Svojanovský: „Do Chomutova jsem se těšil, před lety jsem tam působil. Domácí byli favoritem a já věřil, že jim cestu za vítězstvím znepříjemníme naší bojovností a nasazením. Když však nejdou příkladem ti nejzkušenější, tak se tým strhává k boji jen obtížně. Domácí nám dali lekci právě z nasazení a bajovnosti krutou lekci. My takto dovedeme hrát jen proti týmům, které nepatří k těm, se kterými bychom se měli měřit. A to je málo.“