LODM v zastoupení dívčího klatovského basketbalu

Petr Volmut, 11.7.2022

V termínu 26.6. - 1.7. 2022 se doknala Letní olympiáda dětí a mládeže v Olomouci. Za Plzeňský kraj vyrazily i klatovská děvčata: Natálie Zelenková, Rendlová Barbora, Podestátová Barbora, Křiváčková Lucie, Šupová Andrea, Velkoborská Ivana a trenér Petr Volmut.

Plzeňský kraj odehrál celkem 5 utkání. Děvčata vybojovala 3 vítězství (Vysočina, Karlovarský kraj a Pardubický kraj) a obdržela 2 porážky (domácí Olomoucký kraj a Chomutov). Celkově se dívčí plzeňská složka umístila na 9. pozici.

Klatovské reprezentantky se na hřišti neztratily a naopak několik děvčat tvořilo pevný základní kámen našeho družstva spolu s děvčaty z DBaK.

Ačkoliv náš kraj skončil až na 9. místě, tak se trenéři Jiří Buňka a Petr Volmut shodli na spokojenosti z výkonu vzhledem ke skladbě družstva. Bohužel jsme neměli na výběr z takových počtů, jako většina krajů, a tak jsme museli bojovat s tím, co máme. Každopádně pro děvčata celá Olympiáda je jedním velkým zážitkem a pevně věříme, že na ni budou vzpomínat v pozitivně.

Děkujeme Plzeňskému kraji a zároveň také ČBF - OZČ za umožnění přípravy na ODM a samotnou účast v Olomouci.

Do přípravy byly zapojené také mladší hráčky (2009) Vosková Zuzana a Gashi Valerie, na které čeká následující LODM na Jihu Čech.

Konečné pořadí turnaje dívek:
1. Jihomoravský kraj
2. Hlavní město Praha
3. Královéhradecký kraj
4. Ústecký kraj
5. Moravskoslezský kraj
6. Středočeský kraj
7. Olomoucký kraj
8. Zlínský kraj
9. Plzeňský kraj
10. Pardubický kraj
11. Karlovarský kraj
12. Jihočeský kraj
13. Kraj Vysočina
14. Liberecký kraj