Minižáci U12 - čtyři zbytečně vysoké prohry

Ladislav Smáha, 14.1.2023

Mladší minižáci U12 odehráli v období 10.12.2022 - 7.1.2023 čtyři soutěžní zápasy. Dovolím si zhodnotit všechna utkání najednou, neboť bohužel měla skoro stejný průběh i konečné výsledky – prohry.

Dne 10.12. jsme sehráli dvě utkání s plzeňským soupeřem na jejich palubovce. V prvním zápase naši hráči drželi se soupeřem krok do poločasu (1. čtvrtina 12:17, poločas 19:26). Ve druhém poločase soupeř přitlačil v obraně, zrychlil přechod do protiútoku a naši hráči zcela propadli při zakončování. Jestliže dáme za 3. čtvrtinu 6b. a za poslední úsek hry pouhé 4b. nemůžeme pomýšlet na vítězství (prohra o 30b). Druhé utkání bylo od prvních minut zcela v režii plzeňských hráčů. V našem týmu se nenašel nikdo, kdo by se v obraně či v útoku alespoň trochu vyrovnal hráčům soupeře. Prohra o 45b. je z kategorie milosrdných.

V sobotu 7.1. jsme odehráli na domácí palubovce první zápasy roku 2023 opět s Loko Plzeň. Na naší straně bylo bohužel připraveno ke hře jen 8 hráčů. Průběh obou utkání byl naprosto stejný jako v Plzni, jen výsledkově ještě horší. Příčina – minimální bojovnost, ustrašenost v osobních soubojích i hře 1:1, minimální nasazení v obraně a neexistující kolektivní obrana a výpomoc. Stejně tak extrémně velké množství nevynucených chyb (ztráty v driblinku, v přihrávkách, při vhazování ze zámezí atd.). K prohrám o 55b (první utkání) a o 63b. (druhé utkání) nemám co více dodat.

Poslední zápasy Krajského přeboru odehrajeme 11.2. v Plzni.  Za současné situace je zbytečné hrát finále kraje – kvalifikaci o NF.  Touto situací myslím především fakt, že soupeřem by byla opět Lokomotiva Plzeň, se kterou jsme se v průběhu soutěže střetli 12x . A pak také současná výkonnost většiny hráčů i přístup k tréninku a zápasům.  Pro mě bylo nepěknou zkušeností udělení TCH nejmladšímu našemu hráči družstva (M. Theimer). Jakékoli vulgární chování nebudu trpět ani na tréninku ani v zápase. Je potřeba soupeře přehrát svými basketbalovými dovednostmi a ne nadávkami…..

Výsledky:

Lokomotiva Plzeň   -   BK Klatovy     59:29

Lokomotiva Plzeň   -   BK Klatovy     61:16

BK Klatovy   -   Lokomotiva Plzeň     17:72

BK Klatovy   -   Lokomotiva Plzeň     19:82

 

Sestava a body (Plzeň): Šlof  19, V. Theimer 7, Karásek 6, J. Bošek 6, S. Bošek 4, A, Raba 3, Skalecki, M. Raba, Pangerl, M. Theimer, A. R. Nohel

Sestava a body (Klatovy): Ulrich 10, Karásek 8, M. Theimer 8, J. Bošek 6, V. Theimer 4, Skalecki, S, Bošek, A. R. Nohel

 

L. Smáha