Minižáci U12 - konečně první výhra v soutěži

Ladislav Smáha, 18.12.2022

V sobotu 26.11. jsme pokračovali v soutěži KP mladších minižáků a na domácí palubovce jsme přivítali hráče Lokomotivy Plzeň. K zápasům bylo připraveno nastoupit 11 hráčů a s trenérem soupeře jsme se domluvili, že budeme střídat „normálně“, což se ukázalo být přínosem pro oba týmy.

První dopolední utkání začali naši hráči dobře. V obraně se dařilo pokrýt soupeřovu snahu o rychlý protiútok a naopak my jsme dokázali z RP několikrát úspěšně zakončit. Některým hráčům se dařila v ofenzívě i hra 1:1. Po 1. čtvrtině byl stav 12:12 a v poločase jsme šli do šatny za mírného náskoku 31:27. Hra byla vyrovnaná i ve 3. čtvrtině a do poslední čtvrtiny jsme šli s vedením o 7b.  (46:41). V posledním dějství hry jsme v 6. minutě odskočili na rozdíl 13b., což se ukázalo jako rozhodující a celé utkání kluci vyhráli o 11b.

Po chvilce odpočinku následovalo druhé utkání, které se našim hráčům vůbec nepovedlo. Naše obrana byla najednou více „děravá“ a soupeř toho dokázal využít. Kluci dokázali zahodit velké množství jasných košů, především při nájezdech do koše. Špatná také byla střelba trestných hodů (jen 14%). První čtvrtinu jsme prohráli 6:13 a v poločase svítilo na tabuli již větší „mínusové“ skóre 14:36. Ve druhém poločase nás sráželo příliš mnoho ztrát a malá bojovnost o každý míč. To vše nakonec vedlo k prohře o 28b.

Kluci mají zatím v soutěži odehráno 6 utkání a tuto sobotu si připsali první výhru. Je určitě dobře, že poznali pocit vítězů. Snad je to zároveň bude motivovat k většímu nasazení v tréninku. Je ale potřeba sundat „růžové brýle“ a přiznat si pár věcí. Především – utkání odehráli také dva hráči - L. Kydlíček a J. Šlof, kteří jinak trénují a hrají s U13, resp. U14. Jak se ukázalo, byli to rozdíloví hráči ve vítězném zápase (nakonec i v prohraném utkání) a bez jejich bodového přínosu by obě utkání vypadala asi úplně jinak. Další věc, která mě nemile překvapila, bylo velké množství nevynucených chyb. Především kroky, přerušovaný driblink, přihrávky. Tyto chyby jsem v takové míře u soupeře neviděl a určitě se budu muset zamyslet nad skladbou dalších tréninků. Bohužel místo pestrosti tréninku se budeme muset vrátit k úplným začátkům basketbalu – „jak zahájit driblink a nedělat kroky“, „jak po ukončení driblinku nedělat kroky“, „jak přihrávat bez nesmyslných obloučků“, „jak driblovat a chránit si míč“ atd. Že tyto chyby kluci odstranili, poznáme podle toho, že nám rozhodčí přestanou tato porušení pravidel pískat.

Poslední soutěžní zápasy tohoto roku jsme odehráli v Plzni 10.12. (hodnocení utkání později). Děkuji určitě za kluky všem rodičům a příbuzným, kteří jim přišli fandit. Pro trenéra je vždy dobré vidět, že rodiče své sportující děti podporují.

Výsledky:

BK Klatovy   -   BK Lokomotiva Plzeň     62:51

BK Klatovy   -   BK  Lokomotiva Plzeň    41:69

Sestava a body: Kydlíček 61, Šlof 16, J. Bošek 11, Ulrich 6, Karásek 6, A. Raba 2, S. Bošek 1, Skalecki, M. Raba, Blahník, Nohel

 

L. Smáha