Minižačky U12 - vítězství na závěr roku

Ladislav Smáha, 23.12.2013

Letošní poslední soutěžní zápas OP jsme odehráli v sobotu 21.12. v Tachově. V týdnu před zápasem se na trénincích scházelo pouze 6-7 hráček, na zápas odjelo 12 hráček, avšak některé bez předchozích tréninků.

První zápas (5na5) začal z naší strany velmi lehkovážně. Naše hráčky jakoby z části soupeře podcenily, z části byl viditelný u některých výpadek v tréninku a celkově nebyla vidět soustředěnost na utkání. Výsledkem byla po 1.čtvrtině naše prohra 15:17. Obraz hry se ani ve 2. čtvrtině nezměnil, a proto bylo nutné v poločase důrazně hráčkám promluvit do duše. Ve druhém poločase byla již vidět na našich hráčkách větší chuť do hry, nasazení v obraně a dařilo se snadněji skórovat z rychlých protiútoků. V utkání jsme nakonec zvítězili o 21b.

Pak byly odehrány dva zápasy „čunčy“. Oba naše hráčky vyhrály, první po prodloužení 8:6 a druhý 8:4.

I přes vítězství nebylo toto utkání rozhodně z těch nejvydařenějších. Nejde k utkání přistupovat takto lehkovážně. Soupeř měl určitě výhodu v tom, že hrál jen v osmi a střídal, jak potřeboval. Jeho 2-3 hráčky však dokázaly našim holkám pořádně „motat hlavu“. Holky si musí konečně uvědomit, že bez poctivého přístupu k tréninku, ochoty na sobě pracovat a zlepšovat se,  jim žádné vítězství do klína zadarmo nespadne. To jen varování do budoucna -18.1.2014 nás čeká důležitý zápas s BaKem a chci věřit, že děvčata chtějí hrát a vyhrát!!

Děkuji rodičům za odvoz na utkání a povzbuzování.

Nyní hráčky čeká vánoční přestávka, kterou si zpestříme turnajem v Kralupech n/Vl.

Na závěr bych chtěl za oba trenéry dívek U12 popřát všem hráčkám, rodičům, výboru, ostatním členům oddílu i všem příznivců basketbalu krásné a spokojené Vánoce a v roce 2014 hlavně zdraví.

TJ Slavoj Tachov - BK Klatovy     57:78

Sestava a body: Smáhová 30, Faustová 16, Šeflová 13, Johánková 8, V. Schovancová 5, Kučerová 4, Kukulová 2, Mundlová, Tomková, D. Schovacová, Langová, Nejdlová