Minižačky U13 - náročná utkání v Sokolově

Ladislav Smáha, 4.2.2015

V neděli, 1.2., jsme zahájili prvními soutěžními zápasy rok 2015. Soupeřem nám byly dívky ze Sokolova a tentokrát jsme zajížděli na jejich domácí palubovku. Opět se opakovala situace z předešlých zápasů – opět jsme odjížděli jen s 11 hráčkami. Tři hráčky odmarodily lyžařský kurz (Mundlová, Kukulová, Kováříková), D. Tomková si v týdnu před zápasy na tréninku udělala výron (a bude delší dobu mimo hru) a M. Němcová měla takovou tréninkovou docházku, se kterou nelze hrát zápasy. A mezi 11 hráčkami schopnými hrát byly jednak úplně nová hráčka Z. Hašková, po lehké nevolnosti K. Kostková a se zvýšenou teplotou nastoupila S. Faustová.

Vstup do prvního zápasu se nám naprosto nepovedl. Jednak to mohlo být podceněním soupeře, se kterým jsme doposud vždy celkem jednoznačně vyhráli, a jednak to bylo i improvizovanou sestavou. Z těchto důvodů jsme první čtvrtinu prohráli 12:20 a také v poločase jsme tahali za kratší konec (26:30). Navíc se zranila jediná podkošová hráčka V. Schovancová. Ve 3. a 4. čtvrtině se skore přelévalo na obě strany, utkání bylo vyrovnané a ještě necelou minutu před koncem základní hrací doby jsme vedli 54:50. Pak jsme si nechali dát dva zbytečné koše a utkání vstoupilo do prodloužení. V něm dal soupeř pouhé 3 body, my bodů 8, a tak jsme nakonec toto utkání o 5 b. vyhráli.

Po domluvě i rozebrání chyb z prvního utkání holky vstoupily do druhého zápasu jako vyměněné. Oproti předchozímu zápasu zlepšily obranu, vypichovaly přihrávky soupeře a dosahovaly tak snadných košů. Po první čtvrtině vedly 24:13 a v poločase 40:21. Také ve druhém poločase naše hráčky nepřipustily výraznější změnu ve skore, a přestože v poslední čtvrtině vinou pochopitelné únavy polevily v obraně, utkání vyhrály o 15 b.

Musím za obě utkání naše hráčky pochválit. Nebylo pro ně určitě jednoduché v této sestavě hrát a některé hráčky byly nucené nastoupit na postech, na kterých běžně nejsou zvyklé hrát. Přesto se snažily podat co nejlepší výkon a povzbuzující je, že dokázaly zvrátit nepříznivý vývoj prvního utkání a vyhrát v prodloužení. Na jednu negativní věc ze hry jsou však hráčky již delší dobu upozorňovány a  tím je bezhlavé, stereotypní najíždění pod koš, kde čekají vysoké hráčky soupeře „s kulichem“. Tento minižákovský styl hry musí postupně opustit a být pro soupeře nebezpečné pestrou hrou 1:1 (střelba-nájezd-střelba). Již tento týden hrajeme další utkání OP, kdy na domácí palubovce v odloženém utkání přivítáme hráčky DBaK Plzeň.

Poděkování za odvoz na utkání patří p. Schovancovi a p. Johánkovi.

BCM Sokolov – BK Klatovy         57:62 (54:54)

BCM Sokolov – BK Klatovy         45:60

Sestava a body: Johánková 36, Smáhová 34, Šeflová 22, Faustová 20, Kostková 4, Kučerová 4, Valečková 2, V. Schovancová, Fürbacherová, D. Schovancová, Hašková

 

 

L. Smáha