Minižačky U13 - poloviční úspěch

Ladislav Smáha, 10.12.2014

V neděli 7.12. jsme na domácí palubovce sehráli odložená utkání s týmem BK Loko Karlovy Vary. Zároveň to byly poslední zápasy první poloviny soutěže a také souboj dvou dosud neporažených týmů. K dispozici jsme měli opět jen 11 hráček.

Vstup do prvního utkání nemohl být lepší. Ve druhé minutě jsme vedli 8:0 a celou 1. čtvrtinu jsme dobrou obranou soupeře k ničemu nepustili a vyhráli ji 17:6. Ve druhé čtvrtině jsme v obraně polevili a soupeř toho využil ke snížení skore na 21:18. Také druhý poločas byl ve znamení boje o každý míč, každá chyba byla potrestána košem ať již z naší nebo soupeřovo strany. Přesto jsme si udržovali mírný náskok (po 3. čtvrtině 33:28). V poslední čtvrtině naše hráčky ukázaly větší vůli po vítězství a toto důležité utkání vyhrály o 12 b.

Stává se skoro již tradicí, že vstup do druhého utkání po prvním vítězném naše hráčky mentálně nezvládají. Špatná koncentrace v obraně, špatný doskok i špatně volená zakončení – to vše vedlo ke zcela zbytečně prohrané první čtvrtině (11:19). Ani do poločasu se holky herně nezvedly a po druhé čtvrtině prohrávaly 21:29. Ve třetí čtvrtině se nadechly k náporu, soupeři dovolily dát jen 6 b. a na tabuli svítilo před poslední čtvrtinou nadějné skore 39:36. V poslední čtvrtině jsme však naprosto propadli jak v obranné, tak i útočné činnosti (jen 4 b. a TH 11/2) a celý zápas zbytečně o 9 b. prohráli.

Je velká škoda, že podobných soupeřů, se kterými se hrají vyrovnaná utkání, není v soutěži více. Naše hráčky potřebují hrát „pod tlakem“, naučit se nepoložit se, když se momentálně nedaří a prohrávají. Za výkon i vítězství v prvním zápase je potřeba hráčky pochválit. Spolupráce všech hráček na hřišti byla příkladná. Ve druhém zápase to již skřípalo, jak v obraně, tak i útoku, kdy některé hráčky se uchýlily k „driblinkovému cvičení“ přes celé hřiště na úkor přihrávky na volnou spoluhráčku. Co však v obou zápasech bylo naprosto tragické, byly TH. V zápasech, kde rozhoduje každý koš, každá chyba i ztráta, si prostě nemůžeme dovolit mít bilanci TH 48/13 = 27%!!! Na druhou stranu musím říci, že soupeřem našich děvčat nebylo družstvo Loko Karlovy Vary, ale v podstatě výběr Karlovarského kraje, neboť v družstvu hrají hráčky z Tachova, Toužimi, Kraslic apod. Pro trenéra je jistě daleko snazší stáhnout si nadějné hráčky z okolních měst, než-li jít cestou trpělivého učení basketbalových základů vlastních odchovankyň. My nebudeme hledat „posily“ pro krátkodobé cíle typu nadstavby, kvalifikací,  NF apod.

Za 14 dní (20.12.) nás čeká zahájení 2. poloviny soutěže a to opět s dívkami z Karlových Varů, tentokrát na jejich palubovce. Nevím, čím jsme je tak „nazlobili“, že první utkání hrajeme již od 9 hod…..

Poděkování za velmi dobře odpískaná utkání patří dvojici rozhodčích Mužík-Kozel. Rodiče i ostatní diváci pro naše hráčky vytvořili výborné domácí prostředí.

BK Klatovy – BK Loko Karlovy Vary         50:38

BK Klatovy – BK Loko Karlovy Vary         43:52

Sestava a body: Šeflová 22, Johánková 16, Faustová 14, Smáhová 11, Kučerová 10, D. Schovancová 6, Mundlová 6, Kostková 4, Kukulová 3, Valečková 1, V. Schovancová

 

L. Smáha