Minižačky U13 - úspěšný Vánoční turnaj

Ladislav Smáha, 30.12.2014

V době vánočních prázdnin, tedy v čase lenošení a pojídání cukroví,  jsme našim hráčkám „naordinovali“ výdej kalorií na Mezinárodním vánočním turnaji v Plzni (26.-28.12.). Bohužel opět jsme nebyli kompletní a na turnaj odjelo jen jedenáct hráček. V naší kategorii bylo přihlášeno 7 družstev, a tak se hrálo systémem „každý s každým“. Znamenalo to odehrát ve třech dnech 6 utkání s trochu pozměněnými pravidly – např. hrací čas 4x10 min. hrubého, na  4 osobní chyby atd.

V pátek 26.12. nás nejprve brzy ráno čekal dobře známý soupeř z OP – dívky  z DBaK Plzeň. Naše hráčky začaly od začátku na plný plyn, soupeře po celé utkání nepustily ve skore  „na dostřel“ a utkání o 15b. vyhrály. Druhým pátečním soupeřem byly hráčky BK Strakonice. Uspět s tímto soupeřem a hrát vyrovnané utkání vždy znamená ubránit rychlé protiútoky, hru 1:1 a proměňovat každou střeleckou příležitost. Toto se bohužel našim hráčkám nepovedlo a utkání jsme zbytečně o 40b. prohrály.

V sobotu 27.12. nás po obědě nejdříve čekal další známý soupeř – hráčky z BCM Sokolov. Začátek utkání jsme trochu zaspali a nechali soupeře pomýšlet na vyrovnané utkání. Od druhé čtvrtiny holky přidaly v obraně, dařily se rychlé protiútoky a náskok se postupně zvyšoval. Utkání jsme vyhráli o 32b. Až v půl osmé večer nás čekal čtvrtý soupeř v turnaji – dívky BK Sojky Pelhřimov. Pro nás neznámý soupeř se opíral o výkon třech rychlých hráček a jedné vysoké podkošové. Po celé utkání jsme si udržovali až 10-ti bodové vedení především dobrou kolektivní, celoplošnou obranou a dobře řešenou hrou 1:1. Utkání se podařilo dotáhnout do vítězného konce a výhra o 14b. byla již třetí na turnaji.

V neděli 28.12. nás čekaly poslední dva zápasy a my jsme věřili, že na „vítězné vlně“ bychom mohli plout i nadále. Nejdříve jsme narazili na jediný zahraniční tým v naší kategorii – dívky ze Žiliny. Výškově nás převyšovaly, měly některé rychlé hráčky a velmi zvláštní styl střelby… Utkání bylo vyrovnané, bojovné a co do kvality výkonu z naší strany určitě nejlepší. Před poslední čtvrtinou byl stav 35:32. Poslední čtvrtinu naše hráčky odehrály opravdu týmově jak v obraně, tak v útoku a přišlo zasloužené vítězství o 14b. Závěrečné utkání s družstvem BK Přelouč pak naše hráčky v tréninkovém tempu vyhrály o 49b.

Celková bilance byla 5 vítězství a 1 prohra a tím naše holky v turnaji obsadily výborné 2. místo. Pohár i stříbrné medaile získaly zcela oprávněně. Do All Stars pětky turnaje byla ostatními trenéry zařazena J. Smáhová.

Turnaj splnil to, co jsme od něj očekávali. Chtěli jsme odehrát kvalitní zápasy jako přípravu na druhou polovinu soutěže a i družstvo stmelit i mimo palubovku. Myslím, že všechny hráčky dostaly dostatek minut v zápasech. Své první zápasové zkušenosti získala i nová hráčka M. Němcová. Jsem také rád, že se bodově prosadily všechny hráčky. Velice mile mě překvapila ve všech zápasech v defenzivě L. Valečková. Svou bojovností se pod koši osvědčila M. Mundlová, rychlostí a úspěšným zakončováním pak Z. Johánková a S. Faustová. Obě by si jistě taky zasloužily být v All Stars pětce, ale z pochopitelných důvodů sám při podobných akcích do oceňování hráček nezasahuji a nechávám na pořadatelích a trenérech, aby hráčky z našeho družstva vybrali sami. Turnaj ukázal i negativa v některých činnostech, na kterých musíme v tréninku dále pracovat (střelba, TH, protiútok).

Chci všem hráčkám poděkovat za předvedený výkon i reprezentaci našeho oddílu a věřím, že je tento úspěch „nakopne“ k ještě větší píli při tréninku. Poděkování patří rodičům za odvoz na utkání (především p. Faustovi) i všem ostatním, kteří přijeli a naše hráčky na turnaji povzbuzovali.

Výsledky:

BK Klatovy   -   DBaK Plzeň                           49:34

BK Klatovy   -   BK Strakonice                        26:66

BK Klatovy   -   BCM Sokolov                         48:16

BK Klatovy   -   BK Sojky Pelhřimov                32:18

BK Klatovy   -   BKM Žilina                            56:42

BK Klatovy   -   BK Přelouč                            65:16

 

Sestava a body: Johánková 74, Faustová 65, Smáhová 50, Šeflová 27, Valečková 15, Tomková 12, Mundlová 10, Kučerová 8, Kukulová 6, V Schovancová 6, Němcová

 

Konečné pořadí:

  1. BK Strakonice
  2. BK Klatovy
  3. DBaK Plzeň
  4. BKM Žilina
  5. BCM Sokolov
  6. BK Sojky Pelhřimov
  7. BK Přelouč

 

Ladislav Smáha