Minižačky U13 - ve Varech bez vítězství

Ladislav Smáha, 25.12.2014

V neděli 21.12. jsme zajížděli do Karlových Varů, kde nás čekaly poslední soutěžní zápasy letošního roku. K zápasům odjelo jedenáct hráček, zdravých a schopných hrát naplno bylo však jen devět.

Vstup do prvního zápasu se našim hráčkám povedl. Dobrou obranou, sbíráním odražených míčů a následnými rychlými protiútoky si po první čtvrtině vytvořily slibný náskok 12:4. Druhá čtvrtina naopak vyzněla pro soupeře, který zaznamenal 15b., my pouhých 6, a tak v poločase bylo již skore 18:19 v náš neprospěch. Ve třetí čtvrtině se skore přelévalo na obě strany a před poslední čtvrtinou byl stav 30:33. Závěrečná čtvrtina se našim holkám nepovedla, přestaly bránit, v postupném útoku byly bezradné, nezahrály jediný rychlý protiútok, a tak jsme toto utkání ztratili a prohráli o 13 b.

Druhé utkání po důrazné domluvě v šatně naše hráčky nezačaly špatně a to i přesto, že první čtvrtinu prohrály 15:20. Plnily v obraně i útoku to, co trénujeme. Poločas skončil vítězstvím domácích 32:30. Třetí čtvrtina se nám vyloženě povedla. Holky dokázaly vypíchnout přihrávky soupeři, dosahovaly snadných košů z rychlých protiútoků a v obraně si dokázaly vypomáhat. Výsledkem bylo nadějné skore 49:38. Bohužel poslední čtvrtina ukázala sílu soupeře pod košem i na rozehrávce. Karlovarské hráčky dotáhly náš náskok a 10 vteřin před koncem šly „dlouhou dvojkou“ do vedení 59:57. Při následném time outu jsme si řekli, co zahrát, ale bohužel se to nepovedlo, a tak jsme smolně o 2 b. prohráli.

Oba zápasy byly pro trenéry a doufám, že i pro hráčky (pokud o svém výkonu přemýšlejí) poučné. Soupeř měl vždy jednu pětku slabší a druhou výrazně silnější. V té dominovaly na rozehrávce N. Zdeňková a pod košem vysoké hráčky A. Chromá a E. Veselá. A ať jsem vystřídal na tuto pětku jakoukoli naši, vždy naše hráčky tento „minisouboj“ prohrály. Co z toho plyne? My jako tým, kde zatím nejsou dominantní vysoké podkošové hráčky, musíme hrát rychlý basketbal založený na protiútoku, střelbě z kratší i střední vzdálenosti a perfektní obraně. Naprosto zásadní je při obranném doskakování braní na záda a odtlačení (v duchu pravidel) soupeře od koše. Pokud toto nebudeme plnit, nemůžeme se proti vyšším soupeřům prosadit. Pro mě osobně byl určitým zklamáním přístup některých hráček k utkání. Pokud někoho hra nebaví, nemá náladu, měl by mi to říci předem. A také na lavičce musí hráčky sledovat hru, fandit svým spoluhráčkám a ne si povídat o nesmyslech ….

Další soutěžní zápasy nás čekají až v příštím roce – 17.1. doma s DBakem Plzeň. Ale naše letošní hraní ještě nekončí. Mezi svátky odehrajeme Vánoční turnaj v Plzni, který si určitě užijeme na hřišti i mimo něj.

Poděkování za odvoz na utkání v tomto předvánočním čase patří p. Mundlové, p. Faustovi, p. Schovancovi a také ostatním rodičům, kteří s námi jeli a povzbuzovali.

U stolku zapisovatelů se své role dobře zhostil klatovský trenér D. Zdeněk, i když verbálně povzbuzoval pouze domácí družstvo :-)

BK Loko Karlovy Vary – BK Klatovy   51:38

BK Loko Karlovy Vary – BK Klatovy   59:57

Sestava a body: Faustová 26, Johánková 22, Smáhová 20, Mundlová 7, Kukulová 6, Šeflová 6, Valečková 4, D. Schovancová 4, V. Schovancová, Tomková, Kučerová

 

L. Smáha