Mladší minižákyně U12 sezóna 2021/2022

Václav Kubát, 14.6.2022

Naše družstvo tvořily hráčky: Fürbacherová Klára, Žáková Leontýna, Krausová Ellen, Pelnářová Nikola, Weberová Sofie, Smělá Klára, Křepelová Tereza, Gabryšová Alena. Dále byl tým doplněn mladšími dívkami: Veselá Lilien, Šítová Marie, Weinfurterová Petra, Šlajsová Nikola, Marková Linda, Půlroková Kamila Aneta, Šimunová a nejmladší hráčkou byla Nela Čmejlová. Mimo soutěž nám vypomáhala starší začínající děvčata: Marková Nikola, Lukšová Mirka a Bejvlová Kateřina. Celkem za družstvo hrálo 19 hráček –3 hráčky 2009, 8 hráček 2010, 7 hráček 2011 a 1 hráčka 2012.

Sezónu 2021/2022 jsme zahájili s deseti hráčkami s tím, že družstvo průběžně doplníme novými členkami. Na začátku sezóny se podařilo získat a zapojit Klárku Smělou. Začátkem září se k nám připojily sestry Linda a Niki Markovy a také Terka a Petra. V říjnu a listopadu přibyla Mirka s Niki Š. a z přípravky BK Kačka s Alčou. Družstvo se tedy podařilo v rámci možností rozšířit a byl zajištěn dostatečný počet hráček pro soutěž. Ideální stav počtu v každém ročníku je však nadále velmi slabý. V našem týmu máme zkušenější i začínající hráčky a tento výkonnostní a věkový nepoměr byl znát po celou sezónu. Důvodem slabší výkonnosti týmu byla také nepravidelná docházka jednotlivých hráček na tréninky, jejich nepravidelná účast na zápasech i společných akcích během sezóny a svou roli určitě hrála nadprůměrná nemocnost způsobená i covidovou karanténou. Tým se určitě posunul, ale má velké limity na zlepšení. Limity v podobě zodpovědnosti vůči týmu a pravidelné docházce. Holky, rodiče a trenéři, tak mají ještě rezervy v komunikaci a rozdíly v představách jak daný sport funguje. A do budoucna je zde ještě hodně práce, která bude vyžadovat čas a trpělivost všech tří stran.

Hlavní akce našeho týmu U12:

- Tým U12 holky byl přihlášen do Krajského přeboru, ve kterém po boji s BA Grizzlis skončil o pouhé 3 body na 4. místě.

- Po doplnění kádru byl tým přihlášen do 3. a 4. kola NRT. Ve 3. kole jsme v Sokolově dokázali uspět nad Chomutovem a prohrát s domácím Sokolovem a umístili se na 2. místě. 4. kolo NRT jsme sehráli na domácí palubovce v Klatovech a 2x  jsme zvítězili nad BK Strakonice, ale bohužel další přihlášené týmy nedorazily.

- Na domácím Easter cupu jsme skončili na 8. místě. Holky však mohly pomýšlet i na lepší umístění, protože měly dvě vyrovnaná utkání, která bohužel nevyhrály.

- V kvalifikaci na NF jsme neuspěli proti týmu DBAK, který vyšším rozdílem jasně postoupil. Na NF DBAK skončili na 11. místě.

- Po neúspěšné kvalifikaci na NF jsme se zúčastnili Festivalu U12 ve Varnsdorfu, kde jsme v souboji s dalšími třemi týmy skončili na 4. místě.

Další akce, pro nás neméně důležité:

- Soustředění v Kožlanech (9.-15.8), kde byly položeny základy naší hry.

- Turnaj 3v3 v Přešticích (16.10.), kde jsme vytvořili dvě družstva a získali 5. a 8.místo v souboji s týmy BK Přeštice a BA Grizzlis (holky, kluci a mix).

- Zimní soustředění ve Švihově (27.-29.12)

- Společné týmové výlety do Techmánie v Plzni, pochod Klatovský karafiát, výlet do Červeného Újezdu a srazy na různých venkovních hřištích v Klatovech

- V rámci odehraných turnajů jsme absolvovali také kulturní program mezi zápasy. Například jsme navštívili pivovar Kocour, zříceninu hradu Jestřebí nebo meetingpoint v DDM v Klatovech.

- Pořádali jsme i ranní tréninky před školou.

- 1D kemp v Klatovech pod hlavičkou S. Mariana (28.10.2021)

Herní zkušenosti dostaly holky možnost získat i v dalších týmech BK.

- Ellen a Klárka F. v lize U15.

- Ellen, Klárka F., Týnka, Klárka S., Niki P., Niki Š., Aneta, Mirka, Kačka a Niki M. v zápasech  Krajského přeboru U13

- Aneta, Niki Š., Linda, Nela a Petra v U11 mix.

- Dále podpořily naše holky tým U13 na turnajích v Ostravě (3.-5.9. 2021), v Kožlanech (17.-19.9. 2021), ve všech NRT U13 v Počernicích, Sokololově, Strakonicích a v Klatovech a na Velikonočním turnaji Easter Cup v Klatovech.

Sezóna byla celkově pro všechny zúčastněné velmi náročná a výsledkově nás přesto neuspokojila, ale na to se tento tým U12 nemůže ohlížet. Vzhledem k obtížím, která nás provázely a limitovaly po celou dobu, měl tým řadu menších cílů, které se více méně dařilo plnit. Holky se zaměřovaly především samy na sebe. Tým je teprve na začátku a musí dohánět kvality soupeřů. Holky by si měli uvědomovat, kde nás tlačí bota a každá přispět svou troškou do mlýna a protože tým tvoříme my všichni dohromady. I v průběhu sezóny došlo k několika odchodům hráček, což značí nesnadný průběh sezóny. V týmu jsou ale pravidla, které musí dodržovat všichni stejně bez výjimek. Na závěr bych velmi rád poděkoval mému asistentovi Radku Voskovi za jeho obětavost a pomoc. Moje poděkování patří i rodičům, zejména Lucce Čmejlové a p. Šimůnovi za jejich vstřícnost a čas pro náš tým během celé sezóny. Dále děkuji všem holkám za sezónu. Děkuji i klubu BK za podporu. Trenér týmu U12 holky Václav Kubát.