Mladší žáci U14 i starší žáci U15 už znají své ligové soupeře.

Jindřich Svojanovský, 19.12.2022

Rozlosování pokračování žákovských lig určilo našim žákovským týmům soupeře do zbytku sezóny. I když klukům U14 by rozhodně více prospěly zápasy s vícemistry ČR z května 2022 BK Děčín, bronzovým USK Praha a dalšími špičkovými týmy západní části ČR než opět hrát s mnohými týmy, kde je jen otázkou jak vysoký bude rozdíl ve skóre. Stejně tak kluci U15 nezměří své síly s Ústím, Děčínem či pražskými Tygry, stejně jako loni je čeká nadstavba a bude otázka, zda ji stejně jako loni absolvují bez porážky. Ač se tyto úvahy zdají být až nezdravě sebevědomé, následující řádky ukáží, že jsou pouze pouhým reálným odhadem očekávané skutečnosti.

Mladší žáci U14

Ze skupiny „A“ základní části narazí v LIZE A na tyto týmy, se kterými dosáhli uvedené výsledky:

BK Lokomotiva Plzeň 144:40 a 127:41

TJ BK Přeštice 132:19 a 146:36

Co možná uniklo pozornosti je skutečnost, že náš tým U14 ač si nakonec nechal postup uniknout chabým výkonem v posledním utkání, skončil v tabulce s nejlepším skórem ze všech účastníků 1138 : 556.

Noví soupeři

a) Ze sk.“B“

Ze sk.B postoupil tým Č.Budějovic, který prohrál pouze s bezkonkurenčním USK a Vlci Žďár. Tedy oba týmy, které jsme  v roce 2022 poměrně jednoznačně porazili.

Sokol Sršni Písek

Tým Sršňů startoval ve sk.“B“, kde se mezi 8 týmy umístil na 5. místě s 6 vítězstvími a 8 porážkami. Zde je  nutno zachovat v úsudku o soupeři opatrnost. Kluci U15 by mohli vyprávět.

BA Radotín

Radotínští si dělali před začátkem ligy U14 velké ambice, nakonec zvítězili jen 4krát a10krát odešli poraženi. Z kuloárů se nese informace o tom, že hořekují na to, že měli nejtěžší skupinu. Bude třeba se na ně řádně připravit a prezentovat naši skupinu smrti.

Medvědi Tábor

Tým z města Jana Žižky nenapodobil Husity v ničem. Ze 14 utkání 14krát odešel poražen a věřím, že bude chutným soustem i pro týmy ze chvostu naší skupiny – Loko Plzeň a Přeštic.

b) Ze sk.“C“

Zde dominoval tým BK Děčín, který v každém utkání potvrzoval svoji pozici korunního prince roč.2009 za ostravskou NH – 14 vítězství. Tým Tygrů Praha „A“ prohrál jen 2krát s Děčínem, pražská Sparta pak byla s 10 vítězstvími a 4 porážkami třetím postupujícím do extraligy.

TJ Sokol Kbely

S tímto týmem jsme v srpnu 2022 vyhráli na Street Cupu v Ostravě 115:12.To myslím hovoří za vše. Kbely skončily v základní části se 4 vítězstvími a 10 porážkami na předposledním místě.

Tygři Praha „B“

Bylo by chybou vycházet z faktu, že Tygři nevyhráli žádný ze 14 zápasů. Není vyloučeno, že uvnitř klubu může dojít k přesunům hráčů, kteří by v extralize moc nehráli do „béčka“ a to by měnilo celou situaci. Uvidíme už 7.ledna, kdy právě na Tygrech začínáme nadstavbu.

Trenér Ing.Svojanovský: „Není pochyb o tom, že bychom měli jít v loňských stopách ročníku 2008 a snažit se nadstavbovou Ligu A vyhrát bez porážky. Situace hodně nahrává tomu, že obětujeme vysoká vítězství podstatně vyššímu hernímu vytížení hráčů druhého sledu a také pendlujících hráčů z U13, kteří tak budou mít výrazně kvalitnější možnosti se připravit na NF, kam věřím, že bez problémů postoupí. S ohledem jak aktuální věk většiny hráčů zasahuje do jejich chování mám trošku obavu, že očekávaná vítězství  mnohé utvrdí v jejich víře ve vlastní dokonalost a sníží snahu na sobě pracovat. Teď 7 hráčů absolvovalo celostátní turnaj regionálních výběrů, kde mohli poznat kvalitu stejně starých soupeřů. Mám ale obavu, že ne pro všechny to může být dostatečná motivace.“

Starší žáci U15

Ze skupiny „A“ základní části narazí v LIZE A na tyto týmy, se kterými dosáhli uvedené výsledky:

BK Jiskra Domažlice 79 : 59 a 115: 46

Sokol Sršni Písek 74 : 68 a  72 : 74

Sokol Kladno 145:27  a  168 : 19

Noví soupeři

a) Ze sk. „B“

Zde postup vybojovala Sluneta Ústí s bilancí 12 vítězství a 2 porážky. Stejnou bilanci měli i Tygři Praha, třetím postupujícím byl Brandýs s 11 vítězstvími a 3 porážkami. A nakonec postoupil i BK Děčín s 5 porážkami. Stačilo jen vyhrát doma s Pískem a byli jsme tam my!

BK Slavoj Litoměřice

S 5 vítězstvími a 9 porážkami skončily Litoměřice na 5.místě. S ohledem na kvalitu postupujících ze sk.“B“ budou asi patřit k našim nejtěžším soupeřům. Podobně tomu bylo i v minulé sezóně, kdy jsme „horko těžko“ vydřeli v Litoměřicích vítězství.

BK Tygři Louny

Vyhráli 3krát a 11krát odešli poraženi. Tedy předposlední 7.místo. V minulé sezóně se jim v Klatovech celkem dařilo i když odešli poraženi (86:49), v Lounech předvedl náš tým jeden z nejlepších výkonů v sezóně a zvítězili jsme 94:23.

Sokol Vyšehrad

Bez vítězství nemohli sokolíci zpod vyšehradské skály skončit jinak než poslední. Je zřejmé, že jim nevoní obrana, v průměru dostali 112,5 bodu na 1 utkání.

Trenér Ing.Svojanovský: „V podstatě platí to stejné, jako pro U14. Vše bude o tom, zda oplatíme Sršňům porážku, která nás stála postup. Čekají nás dva zápasy a zejména kluci nar.2008 by měli zúročit herní praxi z utkání za U17. Ani souboje se Slavojem Litoměřice rozhodně není možné podcenit, zejména ten v Litoměřicích, kde rozhodčí často podléhají tlaku místních fans. U15 rozhodně mají řadu důvodů tvrdě trénovat. V kvalifikaci o Ligu U17 to bude hrát rozhodující úlohu.“

Hledáme dobrovolníky Easter cup 2023