MUŽI 2.liga (Jak jinak - DRAMA)

Petr Fleisig, 13.11.2022

BK Klatovy : SKB Rokycany  90:89 (14:21,40:40,59:59,77:77,82:82)

BK Klatovy - BK Loko Plzeň B - nehráno

 

Že píši tento článek, je vlastně malý zázrak, protože toto utkání bylo na několik infarktů!!

Ale po pořádku. Z hracího víkendu jsme měli obavy, protože k dlouhodobě zraněnému P.Černému přibyl O.Fleisig a ještě chyběl K.Pytelka. Naštěstí se vrátil M.Toman a pomoci nám šel také P.Podhůrský.

Začátek zápasu nám trošku ujel 0:7. Po oddechovém čase jsme se vrátili do hry, ale soupeř přesto vyhrál první čtvrtinu o sedm bodů. Ve druhé čtvrtině jsme přidali a do šaten se šlo za vyrovnaného stavu. Co následovalo potom, byla doslova bitva. Přetahovali jsme se  se soupeřem o každý bod.  Když už to vypadalo, že Rokycany zvítězí o 2 body, trefil V.Kubát těsně před koncem normální hrací doby koš střelou přes hlavu a šlo se do prodloužení.

V prvním prodloužení jsme byli lepší a vedli před jeho koncem o 3 body, jenže nejlepší hráč hostů Bortel trefil trojku a plichta. Smutek. Nervy pracovaly naplno. Druhé prodloužení! Věřil jsem klukům, že jako nejmladší mužstvo soutěže soupeře uběhá  a fyzická kondice bude naší výhodou. Bohužel zkušenost Rokycan se projevila (Bortel, Dvířka) bodovým nástupem do druhého prodloužením 0:7! Náš time out. Kluci se po něm neuvěřitelně zvedli a dokázali skóre vyrovnat 87:87! A teď nervy drásající závěr postupně. 4.minuta hostující Dvířka proměnil dva TH 87:89. Soupeř vede.

5.minuta R.Kohout neproměnil dva TH! To už s námi bylo zle. Ale pozor – opět muž poslední úspěšné trojkové střely(jako s Č.Budějovicemi) P.Vondra a vedeme 3 sekundy před koncem 90:89. Hosté time out. Vhazování autu na naší obranné polovině. Míč jde na Bortela, ale naši dva hráči ho při závěrečné střele zablokují a může vypuknout gejzír radosti!!!!

Všichni kluci i přestože se nám ze začátku nedařilo, ohromně zabojovali a utkání s favoritem doslova urvali.

Chlapi, DÍKY!!!!!

PS Nedělní utkání bylo odloženo z důvodu malého počtu hráčů Plzně!!

https://cz.basketball/zapas/388636