MUŽI 2.liga - Nešťastný víkend

Petr Fleisig, 9.1.2023

BK WOLVES RADOTÍN : BK KLATOVY 78:73 (27:21, 41:41 57:59)

TJ SOKOL KBELY : BK KLATOVY 87:83 (29:15, 53:40, 68:61)

K venkovnímu tripu jsme z různých důvodů zajižděli pouze v sedmi hráčích, s cílem poprat se o co nejlepší výsledky. Na palubovce lídra jsme neměli co ztratit a zápas si vyloženě užívali a domácí zle trápili. Ale co se dělo dál, jsem osobně ještě nezažil. 3. minuta druhé čtvrtiny - Ondřej F. vykloubené rameno. Voláme záchranku. Než záchranka dojela, tak mezitím v 5. minutě taktéž druhé čtvrtiny Nicolas K. natržené vazy v koleni. Takže záchranka nám odvezla dva hráče základní rotace do FN Motol na urgentní ošetření. Od páté minuty druhé čtvrtiny hrajeme pouze v pěti a v Radotíně, který je bez porážky a chce postoupit do 1.NL. Zbylých pět našich hrdinů(nelze střídat, vyfaulovat se) podalo heroický výkon. Kluci odehráli 25. minut famózně a mít alespoň 60% úspěšnost TH, tak jsme mohli překvapivě i zvítězit. Ještě v 37.minutě jsme vedli, ale pak došla"šťáva". Ale to se nelze divit. Hned po zápase jsem volal do Kbel, zda by nám nedělní utkání  "džentlmensky" neodložili. Přišla mi strohá odpověď - je vás pět, nevidíme důvod k odložení zápasu. Samozřejmě jsme věděli, odkud vítr fouká. Kbely nás chtěly za každu cenu porazit a pokud možno větším bodovým rozdílem, než prohráli u nás(28 bodů)! Tato odpověď nás tak nakopla, že jsme narychlo povolali V.Kubáta, který si plnil trénérské povinnosti s dívkami v Děčíně a Ústí nad Labem.

Do Kbel jsme tedy odjížděli v šesti. Cíl byl jasný. Fyzicky vydržet, dohrát, neprohrát větším bodovým rozdílem a pokud možno překvapit. A k překvapení nebylo daleko! Sice jsme celý zápas tahali za kratší konec, ale v 34.minutě se dostali poprvé do vedení. Kluci cedili krev, ale tvrdá hra domácích hraníčící s pravidly(kdo kdy tam hrál, ví o čem mluvím) se na šesti statečných podepsala. Vedení jsme neudrželi a dá se říci, že smolně prohráli.

Na kluky jsem pyšný, všechna čest, až mi jich bylo líto, jak mě očima prosí o vystřídání. Nebudu jmenovat, ale někteří odehráli 40. minut oba zápasy. Já teď doufám, že basketbalový Bůh nám to po zbytek sezóny vrátí.

https://cz.basketball/zapas/388664

https://cz.basketball/zapas/388670