MUŽI 2.liga - Vítězná derby s Chody

Petr Fleisig, 12.12.2022

BK Klatovy - BK Jiskra Domažlice 90:64 (16:18, 33:33, 63:49)

BK Jiskra Domažlice - BK Klatovy 71:75 (15:12, 36:31, 49:47)

Poslední dvě utkání v tomto kalendářním roce(kromě dohrávky s Loko Plzeň - 16.12.) jsme odehráli s celkem Domažlic systémem doma - venku. Tato derby se vždy vyznačují velkou rivalitou, tvrdostí. Bylo tomu i tentokrát. V sobotu v Klatovech obě mužstva hrála opět tvrdě, ano tvrdě, někdy i za hranicí pravidel, ale ne zákeřně!! Za což musím oba týmy pochválit, protože páni v oranžovém toto utkání absolutně nezvládli. Ani jeden tým vlastně nevěděl, jak bránit. Co je faul a co je čistá obrana, presink! Na tom jsme se shodli i s trenérem Domažlic. Ale k samotnému utkání. Celý první poločas se oba týmy přetahovaly o vedení. Jednou byl nahoře soupeř, jednou my. A tak první poločas skončil spravedlivou plichtou. O poločase jsme přemýšleli, jak vyzrát na šikovné pivoty hostí. Vymyšleno bylo hned, jen to úspěšně realizovat, protože takovou obranu jsme ještě v zápase a ani v tréninku nikdy nevyzkoušeli. Kluci mě uklidnili, že to zvládnou a já jim důvěřoval! Výsledek - třetí čtvrtina 30:16, euforie a čtvrtou čtvrtinu jsme v klidu dohráli a utkání se vším respektem k soupeři zaslouženě vyhráli.

V neděli jsme čekali, co na nás soupeř vymyslí. Ale ono je to těžké, přes noc něco změnit, když se obě družstva dobře znají. My chtěli Domažlice uběhat, překvapit a zničit hned na začátku. Bohužel se to nepodařilo. Domácí tedy po celé utkání mírně vedli, až na dvě výjimky, a zdálo se, že oni budou tentokrát tím šťastnějším! Ale jak jsem sliboval minule, že budeme bojovat jako lvi, tak to kluci do bezezbytku splnili!!!! Ve 39.minutě jsme šli prvně do vedení 71:69. Potom přišly taktické fauly domácích, ale my je z TH(6/5) trestali a těsné vedení tak udrželi a zvítězili na horké půdě Domažlic. A za tento zápas ode mě pochvala pro pány rozhodčí - super a palec nahoru.

Za tento víkend  musím kluky hodně pochválit. Jak se píše 7 statečných, nás ale bylo 8!! Měl jsem obavy, jak to zvládneme, zranění a jiné důvody. Chlapi ale ukázali srdce, jaký jsou kolektiv a proč mě pořád držíí u basketu. Proč? Protože jsem s nimi rád!!!!

https://cz.basketball/zapas/388591

https://cz.basketball/zapas/388657

https://domazlicky.denik.cz/ostatni_region/foto-domazlice-prohraly-oba-zapasy-krajskeho-derby-s-klatovy-20221212.html