MUŽI - 2.LIGA zůstává v Klatovech i příští sezónu

Petr Fleisig, 19.3.2023

BK Klatovy – BK Příbram 2000 91:92 (20:18, 47:38, 73:71)

BK Klatovy  - BC Benešov          71:44 (21:7, 46:26, 52:40)

Uplynulý víkend měl definitivně rozhodnout o tom, kdo sestoupí z 2.ligy. Karty byly jasně rozdány a vše jsme měli ve svých rukou. Stačilo pouhé - doma dvakrát zvítězit a nemuseli jsme koukat na ostatní výsledky týmů, které s námi byly "namočeni"  v sestupových   vodách.

Věřili jsme, že v sobotním utkání s Příbramí zvítězíme a v neděli budeme mít psychickou výhodu oproti ostatním soupeřům. Bohužel po zápase přišlo nepříjemné vystřízlivění. Byl to ten náš klasický zápas, kdy po celé utkání vedeme větším či menším bodovým rozdílem a místo toho, abychom zkušeně dotáhli zápas do vítězného konce, tak sami vlastními "nevynucenými "chybami dostaneme soupeře na koně. Ve  25. minutě zápasu jsme vedli 60:46, abychom 3. čtvrtinu vyhráli pouze 73:71. Ve  4.čtvrtině se bodový rozdíl přeléval ze strany na stranu, aby hosté vedli 1. minutu před koncem o šest bodů. My se ještě do zápasu vrátili a stáhli na rozdíl jednoho bodu a 18. sekund před koncem byli v útoku. Bohužel tuto koncovku kluci zahráli jinak, než jsme měli naplánováno a z vítězství se tak radoval soupeř. Obrovská a nečekaná komplikace směrem k záchraně. S touto porážkou jsme vůbec  nepočítali. Olej do ohně ještě přilily Kbely, které očekávaně zvítězily v Berouně. V neděli by se tak musel stát zázrak, abychom se ve 2. lize udrželi. A to, že my musíme porazit kvalitní celek Benešova, v tu chvíli 3. místo v soutěži, a zároveň Kbely prohrát na Slavii.

Těsně před zápasem s Benešovem jsme si v šatně něco řekli, co zůstane v šatně navždy zamčeno a myslím si, že to rozhodlo o PARÁDNÍM výkonu kluků, a ať se na mě Benešov nezlobí, o jasném našem vítězství. Jenže co je platné, když vedete a kluci hrají fantasticky asi tak, jak si představujete, že budou hrát celou sezónu nebo minimálně před domácími fanoušky a nevíte, jak hrají Kbely na Slavii. Ale ve 34. minutě, když jsme vedli 63:41, mně naši zvědi oznámili, že Kbely na Slavii padly a já si mohl zbytek zápasu v klidu a bez nervů užít. Proč? Protože vlastně o naší celé sezóně rozhodl úplně první domácí zápas soutěže a to doma s Kbely. My je porazili o 28  bodů a u nich prohráli pouze o 4, a tak o udržení ve 2. lize rozhodl náš vzájemný zápas!!

Nechci ještě teď za čerstva hodnotit sezónu, na to bude ještě dostatek času, ale prošli jsme společně s klukama nějakým vývojem a doufám, že naše mladé mužstvo postupně mentálně vyzraje a budeme dále pravidelným účastníkem 2. ligy s lepším umístěním, protože mým letošním cílem bylo play - off, které nám uteklo o jedno vítězství. Užívejme si tedy tuto chvíli a pomalu potom začněme společně připravovat příští sezónu.

 

https://cz.basketball/zapas/388713

https://cz.basketball/zapas/388718

https://cz.basketball/soutez/3801?p=7141#tab-pane-two