Na stovky jsou Rokycany.

Jindřich Svojanovský, 17.2.2020
Rokycanský Kunc v sevření klatovských Šnejdara (č.22) a Kavky (s brýlemi).
Rokycanský Kunc v sevření klatovských Šnejdara (č.22) a Kavky (s brýlemi).

Před týdnem, v pátek 7.2. v podvečerním čase, hrál náš tým U11 dvě utkání Krajského přeboru v Rokycanech díky vstřícnosti vedení rokycanského týmu, když jsme je žádali o předehrání utkání z důvodu jarních prázdnin. Nic to však nezměnilo na tom, že naši kluci U11 si z Rokycan odvezli dvě „stovková“ vítězství …. 114:15 a 103:27.

 

V neděli 16.2., to naopak na přání klubu z Rokycan, se hrála odpoledne dvě utkání Oblastního přeboru U12. Rádi jsme vyšli přátelům z SKB Rokycany „na oplátku“ vstříc, sobotní zápasy by nám totiž i narušily časový plán návštěvy FINAL FOUR v Plzni. A podobně jako U11, nenechali naši hráči U12 hostujícímu týmu ani milimetr palubovky volný a „po vzoru svých mladších spoluhráčů“ vyprovodili hosty z  města, kde strávila své dětství herečka Jana Preissová,  se „stovkovými příděly.“

BK KLATOVY U12 /hoši/  - SKB ROKYCANY U12 /mix/   117 : 12  (37:7, 27:0, 20:3, 33:2)

BK KLATOVY U12 /hoši/  - SKB ROKYCANY U12 /mix/   139 : 10  (37:0, 29:6, 38:0, 35:4)

Trenér Svojanovský: „Nechci a nebudu snižovat snahu a bojovnost dětí z Rokycan frází, že obě utkání pro nás byla dobrým tréninkem. S úctou k soupeři i k vedení jeho týmu mohu na jeho adresu uvést, že disponuje několika talentovanými chlapci i dívkami, o kterých v budoucnosti třeba ještě hodně uslyšíme. Jejich jediným handicapem je fakt, že nemají dostatek zkušeností neboť zatím toho moc neodehráli. My se snažíme právě v tomto směru dávat maximum herních možností nejen stálým hráčům U12, ale vedle nich nám v soubojích se staršími protivníky herně i zkušenostně rostou hráči o rok či dva mladší. V neděli tak dostali šanci si zahrát vedle tahounů týmu U12 i kluci z U11 (Šnejdar, Ševčík, Pavelec, Kinský a Kmetek) a podobně jako  nedávno v Mariánských Lázních i Lukáš Toman z U10. A kdo na utkáních byl, jistě zaznamenal, že někteří hráči měli trošku problém se po prázdninové pauze vrátit zpět do basketbalového tempa a také naopak, že někteří z těch mladších si svým výkonem řekli o zařazení do týmu U12, který za necelé 2 týdny bude v pátek 28.2. od 16,30 a 18,15 bojovat v Plzni v posledních dvou utkáních Oblastního přeboru.“

Níže několik fotografií z utkání.

Hledáme dobrovolníky Easter cup 2023