Nadregionální turnaj ČBF U 11 Domažlice - 2. místo

Pavel Naď, 6.11.2022

V sobotu 6.11.2022 se nejmladší minižáci účastnili nadregionálního turnaje ČBF v Domažlicích. Celkem  se zúčastnily čtyři družstva – domácí BK Jiskra Domažlice, Sokol Sršni Písek, Sokol Žižkov a BK Klatovy.

Do turnaje kluci vstoupili vítězstvím proti BK Jiskra Domažlice, ale vítězství se nerodilo lehce, zápas byl po celou dobu vyrovnaný, ale řekl bych, že větší vůle po vítězství a bojovnost byly na naší straně, a proto se klukům podařilo Domažlice porazit o 7 bodů.

K druhém zápasu nastoupili kluci pro nejsilnějšímu týmu Sokol Žižkov  (konečný vítěz turnaje). V tomto zápase kluci po celou dobu tahali za kratší konec a prohráli rozdílem  49 bodů.  Zde mi chyběla větší bojovnost a více nasazení a výsledek mohl být přívětivější.

V posledním zápase nastoupili kluci proti Sokolu Sršni Písek. Klukům se povedl  přímo famózní nástup do utkání – ve čtvrté minutě 12:0, první čtvrtina 12:4. Tato čtvrtina rozhodla celý zápas, protože od druhé čtvrtiny byl zápas naprosto vyrovnaný, ale kluci zabojovali a zaslouženě si připsali druhé vítězství na turnaji a celkově tak druhé místo na turnaji.

Pokud mám zhodnotit celý turnaj, tak jej musím hodnotit jen pozitivně. Do turnaje jsme nastupovali naprosto kompletní ( všech 12 kluků). Zápasy v turnaji samozřejmě odhalily nedostatky při  hře, ale kluci si vezmou určitě ponaučení , že dril v tréninku je naprosto nutný a je potřebné vše co se v tréninku naučí použít v zápase. Kluky chválím, opět za  bojovnost a nasazení. Sám mám velikou radost z toho, že všech dvanáct kluků chce hrát. V minulých zápasech jsem měl problém zápasy kvůli počtu kluků vůbec odehrát, ale zde na turnaji v Domažlicích jsem byl přímo nadšen z toho, že na hřišti chtělo být všech dvanáct kluků, což samozřejmě nejde současně, ale všichni chtěli hrát a všichni dostali možnost ukázat, co se již naučili.

Závěrem ještě děkuji rodičům za odvoz na zápasy a skvělé povzbuzování.

BK Jiskra Domažlice – BK Klatovy     39:46 (8:6,24:18,32:36)

BK Klatovy – Sokol Žižkov                   18:67 (3:21,8:35,14:50)

BK Klatovy -Sokol Sršni Písek             43:37 (12:4,21:19,31:27)