Nadregionální turnaj dívek U12

Lucie Čmejlová, 23.1.2023

V sobotu 21. ledna jsme jeli do Plzně sbírat další herní zkušenosti. Našimi soupeři byl plzeňský tým DBaK a pak tým ze Slaného. Holky z Plzně už jsou našimi známými soupeři, takže jsme věděli, co od nich čekat. Celý zápas měly plzeňské holky navrch, ale nám to neubralo ani na optimismu ani na chuti se posouvat dál a zlepšovat se. Když naše holky viděly tým ze Slaného, tak se mírně lekly, protože takto vysoké dívky tady v našem kraji nějak nemáme. Šli jsme ale do zápasu s tím, že se nebojíme a zúročíme vše, co umíme. Holky bojovaly a snažily se dostat ke koši, tam na ně ale často čekala ,, vysoká zeď ”v podobě hráček ze Slaného. I přes dvě prohry náš tým předvedl pěkný výkon. Jako trenéři oceňujeme týmovou spolupráci, kdy každý dostal šanci ukázat, co s míčem umí. Pevně věříme, že právě to, že i mladší hráčky dostanou šanci sáhnout si během zápasu na míč, náš tým posouvá dopředu. Celkově na turnaji panovala přátelská atmosféra. Holky dodržovaly zásady fair play, které jim vštěpujeme, a tak i svým přístupem pomohly jediné rozhodčí, která na turnaji byla. Děkujeme trenérce týmu U12 DBaK Erice Veberové za zajištění organizace turnaje.

Výsledky:

DBaK Plzeň x BK Klatovy 52:29
BK Klatovy x BC Slaný      35:58