News ze STEEL CUPu 2022 v Ostravě.

Jindřich Svojanovský, 26.8.2022

Po zkušenostech z roku 2019, kdy Pendolino vyrazilo z Plzně závratnou rychlostí, aby se pak na 2,5 hodiny zastavilo v polích nedaleko Rokycan a po další strastiplné cestě jsme do Ostravy přijeli se 4 hodinovým zpožděním a také po loňském hororovém návratu, kdy vedení ČD směrovalo náš Leo expres všude možně jen ne směrem na Prahu, jsme doufali, že se „do třetice“ nebude něco podobného opakovat.

I proto odjezd z Klatov v 9:30.  Pohodlně jsme se již v 9:25 usadili, Berounka se však ku Praze rozjela až v 9:48 !!?? V Berouně nás dokonce vyhnali z vlaku, posadili do autobusu a ten nás dovezl do Prahy. Naštěstí jsme byli prozíraví a tak jsme si rezervovali jízdenky v RegioJetu až na 14:18. Ten, na která jsme měli dorazit Berounkou (+ busem) v 12:18 by nám totiž asi o 10 minut ujel.

Úspěšně jsme překonali, s krátkou cca 15 minutovou zastávkou „v divočině u Kolína“, všech 5 výluk mezi Prahou a Českou Třebovou a do Ostravy – Stodolní jsme dorazili jen s tou ztrátou od Kolína. Ředitel turnaje, bývalý mnohonásobný reprezentant a také mnohonásobný mistr republiky Marek Stuchlý, nás přepravil ze stařičké haly Tatran do Kampus Palace, který na rozdíl od hotelu Brioni poskytuje modernější formu ubytování a především je pro naše poměry finančně méně náročný.

Večeře v nedalekém obchodním centru Nová Karolína se klukům zamlouvala. Měli zde možnost si vybrat minimálně z 30 fast foodových nabídek od Mc´Donalds, KFC až po u nás v západních Čechách neznámá bistra. Mnozí si vyzkoušeli po večeři jízdu ve formuli 1, jiní, jak je ostatně zřejmé z fotografií pod článkem, i „jiné formule“.

Úderem 22 hodiny byl už na pokojích klid a kluci nabírali sílu. V pátek 26.8. nastupujeme ve 12:00 hod v úvodním utkání turnaje proti Šumperku.