O víkendu basketbal nejen v Berlíně na ME, ale i v Klatovech !

Jindřich Svojanovský, 14.9.2022

V neděli 18.9. vyvrcholí v hlavním městě Německa evropský šampionát. V 17,15 nastoupí poražení semifinalisté k boji o bronzové medaile (ČT Sport nevysílá, lze si ale pustit na adrese  https://www.fiba.basketball/eurobasket/2022 ) a ve 20,30 v přímém přenosu ČT Sport bude možné sledovat finále.

A protože v sobotu je na ME odpočinkový den a v neděli se začíná až v podvečer, mají všichni sportovní fanoušci z Klatov a okolí, kteří propadli kouzlu basketbalu, možnost během víkendu okusit malý basketbalový předkrm v podobě ligových klání v naší hale na Voříškově ulici. A jsem osobně přesvědčen, že litovat nebudou. Sledovat basketbalové utkání v bezprostřední blízkosti dění na hřišti, vidět pár metrů od sebe tvrdé souboje hráčů, slyšet pokyny trenérů a hlasitě třeba i vyslovit nesouhlas s výroky rozhodčích, to žádný sebelepší TV přenos nedokáže.

SOBOTA 17.9.2022  Hala BK, Voříškova 715, Klatovy

Zač. 15,30    BK KLATOVY -  BK KLADNO   LIGA U15

Náš tým vstoupí do nové ligové sezóny utkáním s nevyzpytatelným soupeřem, který na jaře na turnaji Easter Cup zaskočil své soupeře v kategorii U15 a získal stříbrné medaile za suverénním USC Leipzig.

Zač. 18,00    BK KLATOVY -  SLUNETA ÚSTÍ N.L.   LIGA U19

Utkání slibuje napínavý průběh. V minulé sezóně jsme v základní části porazili Ústí doma 71:58, do Ústí jsme ovšem neodjeli a to znamenalo kontumaci 0:20. V play-out pak náš tým prohrál v Ústí jen těsně 72:76, aby pak doma soupeři porážku vrátil 84:70.

 

Svá první utkání v životě měli sehrát v sobotu dopoledne s BK Lokomotiva Plzeň také naši nejmladší minižáci U11, tedy kluci nar.2012 a mladší.  Obdobně jako v minulé sezóně však byla obě utkání, na žádost Plzně, odložena. Svěřenci zkušeného trenéra Pavla Nadě, který se od května věnuje klukům z Basketbalového skotačení, si tedy musí na svoji premiéru počkat.

 

NEDĚLE 18.9.2022  Hala BK, Voříškova 715, Klatovy

Zač.   9,00    BK KLATOVY -  SOKOL KBELY   LIGA U15

S týmem Sokola Kbely se v nedávné minulosti střetávali se střídavými úspěchy hlavně naši muži ve II.lize. V mládeži jsme zaznamenali kontakt až na Easter Cupu, kdy kluci U12 zdolali kbelské sokolíky 56:17. Pak také v červnu na Streetu v Plzni, kde měl Sokol Kbely poměrně široké zastoupení. V minulé sezóně startoval náš soupeř v Lize U15 s týmem, jehož kádr tvořili především hráči U14. Tento záměr se v minulosti Kbelským jednou vyplatil, kdy hráči získali cenné zkušenosti ze soubojů se staršími protihráči. Zda se to hostům vyplatilo i tentokrát uvidí všichni, kteří si v neděli přivstanou.

Zač. 11,00    BK KLATOVY -  BK DĚČÍN      LIGA U19

V minulé sezóně jsme nedokázali v kat.U19 Děčín porazit. Oba dva zápasy doma jsme prohráli … 59:83 a 64:90, do Děčína jsme ani na jednu odvetu nedorazili a tak 2krát kontumace 0:20 !!?? Jak to bude letos hodně napoví právě nedělní utkání.

 

Na cizí palubovky o víkendu vyrazí:

Starší minižáci U13. Pod vedením M.Tomana, který se stal od 1.6.2022 hlavním trenérem týmu čeká naše hráče první z 6 turnajů z nichž vyjde krajský šampion pro sezónu 2022/2023. Asi by bylo nošením dříví do lesa se zde rozepisovat o tom, že náš tým si na celkové vítězství brousí zuby a že by rád navázal na svůj titul krajských šampionů 2021/2022 i sérii vítězných utkání v krajských soutěžích.

V Plzni je čekají od 8,30 hráči domácí Lokomotivy a od 10,15 pak budou čelit Jiskře Domažlice.

POZOR!!! Hraje se v tělocvičně 28.ZŠ, ul. Rodinná 39 !!!