Obavy nakonec nebyly na místě

Jindřich Svojanovský, 18.3.2023

K dohrávanému utkání Ligy A mladších žáků U14 , které bylo odloženo z důvodu jarních prázdnin na okrese Klatovy, zajížděl ve čtvrtek 16.3. náš tým do nedalekých Přeštic. I když historie vzájemných utkání hovoří jednoznačně ve prospěch našeho klubu, náboj tomuto utkání dodala absence kapitána našeho týmu Filipa Šnejdara. Nastoupili jsme tedy i proto pouze s 9 hráči neboť dva z pěti tradičně pendlujících hráčů z mladších U13 si plnili své školní povinnosti na školním lyžařském kurzu.

Třeba též uvézt, že utkání nabídlo i další zcela ojedinělou věc. Utkání kluků z Přeštic a Klatovy totiž řídili 2 rozhodčí, pan Jan Karásek z Přeštic a pan Václav Galajda z Klatov, kteří v časech jen nedávno minulých šířili uznávanou kvalitní pověst basketbalových rozhodčích z našeho regionu na palubovkách nejvyšší Národní basketbalové ligy. A že by tak mohli činit i nyní, bylo znát na každém jejich rozhodnutí.

Domácí lídr Kuba Vodička sice vyhrál s naším Š.Kmetkem úvodní rozskok, míče se ale zmocnil Lukáš Kydlíček a jeho levačka byla neomylná. Franta Kinský povolil Vodičkovi svojí zodpovědnou obranou jen 3 body a nebýt 8 zbytečných ztrát míče (Kotáb 3, Pavelec a Kmetek po 2 a Kinský 1), mohl být výsledek první čtvrtiny ještě lepší než 10:30. Druhou čtvrtinu dirigoval z místa rozehrávače náš tým i nadále Radek Pavelec, bez Vodičky ztratila hra domácích kvalitu a tak pouze 4 krásnými bloky se zaskvěl domácí Svěrek. Na naší straně dominovali zejména Michal Kydlíček a Saša Ševčík a výsledek II.čtvrtiny je toho důkazem .. 1:40. Je-li naše evidence správná, tak jsme netratili v tomto hracím období ani jediný míč. Třetí část hry byla hodně podobná té první, výsledek také takřka identický 10:31. Stý bod zaznamenal z našeho posledního útoku ve III.čtvrtině Štěpán Kmetek. V závěrečné desetiminutovce jsme hodně střídali, byly i minuty, kdy se na palubovce společně objevili pendlové Lukáš Petrovický, Kydlíček Lukáš a Honza Šlof. Zkušenosti proti fyzicky vyspělejším soupeřům jsou jistě k nezaplacení!

TJ BK PŘEŠTICE  -  BK KLATOVY  35 : 131  (10:30, 1:40, 10:31, 14:30)

Statistika: Kydlíček M. 28(2x3) -6/4 -1,  Kinský 27(1x3) – 0/0 – 1, Ševčík 24 – 4/4 – 1, Kydlíček L. 13 – 2/1 – 0, Kotáb 11 – 2/1 – 1, Kmetek 10 – 1/0 – 0,  Pavelec 9 – 2/1 – 2, Šlof Jan 5 – 2/1 – 0, Petrovický L. 4 – 0/0 – 1.

COME TOGETHER !

Fotogalerie