Ohlédnutí za sezónou 2021/2022 očima kadetek

Kristýna Bernklauová, 29.6.2022

V letošní sezóně nastupovala děvčata ve dvou kategorií: starší žákyně U15 a kadetky U17.
Starší žákyně ukončily svoji sezónu posledním ligovým utkání 7.4. 2022 proti pražskému celku Basket Slovanka o 3 body. Poté tým odehrál ještě domácí mezinárodní turnaj Easter cup, kde se holky umístily na krásném druhém místě.

Ačkoliv hned od začátku sezóny nebyly moc dobré vyhlídky, tak se podařilo holkám obstojně odehrát sezónu od začátku až do konce bez jediné kontumace. Hned na začátku sezóny jsme byli oslabeni o B. Podestátovou, která nám dlouhodobě onemocněla a zapojila se naplno až od ledna. Další přišlo oslabení se zraněním A. Šupové, která si zlomila ruku při výpomoci ve starší kategorii kadetek U17. A tak se naše sestava silně zúžila hned na 5 hráček, protože do toho ukončila své působení bez udání důvodů A. Pavelcová. (doposud neznáme důvod ani příčinu) Naštěstí se chvilku po zranění Šupové vrátila mezi naše zástupy Velkoborská I., která ukončila své působení na začátku covidového šílenství, a tak se naše řady o jednu hráčku rozšířily.

Díky výpomoci holek z Kategorie U13 a U12, které sbírali své první zkušenosti v žákovské lize, se nám podařilo odehrát zápasy bez dalších vážnějších zranění. Ale i přesto jsme odehráli dvě utkání v 5 hráčkách, z čehož se nám podařilo v jednom vyhrát.

S celkovou bilancí 3 vítězství a 5 porážek jsme se umístili na 5. místě v základní části ŽL.

V nadstavbové lize A jsme s bilancí 6 vítězství a 4 porážek vybojovali 3. místo.

Soupiska: Rendlová Barbora, Zelenková Natálie, Podestátová Barbora, Šupová Andrea, Křiváčková Lucie, Velkoborská Ivana, Křišťanová Kateřina.

Mladší hráčky doplňující sestavu: Vosková Zuzana, Gashi Valerie, Doležalová Anna, Rubášová Antonie, Fürbacherová Barbora, Krausová Ellen, Fürbacherová Klára.V kategoii kadetek jsme základní skupinu ukončili se dvěma porážkami na prvním místě. A tak jsme pokračovali do finálové skupiny celostátní ligy. Do finálové skupiny se dostali spolu s námi: DBaK, BSK TJ  Jičín, K2 Prostějov, Sokol H. Králové B, STRABAG Zlín. Z názvů týmů je jasné, že nás čekalo velké cestování. Nakonec jsme skončili na 5. místě v celostátní lize. 
V této kategorii jsme neměli problém s rotací, jako tomu bylo u starších žákyň. Odložení na utkání nám způsobila, vždy jen karanténa. Ale všechna utkání jsme zodpovědně dohráli. 

Soupiska: Zahradníková Lucie, Nagovská Karolína, Rendlová Barbora, Kubernátová Tereza, Bíšková Karolína, Mundlová Michaela, Struhárová Barbora, Marklíková Lucie, Šnejdarová Sára, Šupová Andrea, Křiváčková Lucie, Zelenková Natálie, Podestátová Barbora 

O víkendu 17. - 19. 6. jsme zakončili sezónu na Hojsově stráži. Troufáme si říci, že naše sezóna byla úspěšná a doufáme, že stejnou jízdu budeme absolvovat i v další sezóně. Družstvo zůstane téměř neměnné, akorát nás opouští na sezónu naše kapitánka Zahry (Lucie Zahradníková), která bohužel příští rok už patří do kategorie juniorek. 

Rozlosování ligové skupiny A na sezónu 2022/2023: DBaK, Tygři Praha B, BK Klatovy, USK Praha B, Loko Karlovy Vary, Sluneta Ústí nad Labem, BCM Sokolov, BC Slaný 

Závěrem bych jménem trenérů chtěla poděkovat za podporu rodičům a klubu. A také holkám za to, že s nimi se člověk nikdy nenudí. :) 

DÍKY A NAVIDĚNOU NA PALUBOVCE V ZÁŘÍ :)