Ostrý týden pro březnový úkol „Soutěže dětí“

Jindřich Svojanovský, 27.3.2023

Je pondělí  27.3. a také začíná poslední týden března a to je tedy pro všechny, kteří o nutnosti podpory zdravého pohybu dětí nejen mluví, ale také pro to něco osobně dělají, druhou příležitostí dát dětem, věkově spadajících mezi 1 – 4.třídu základní školy, možnost znovu prověřit svoji šikovnost při plnění „březnové disciplíny“ Pohybově-dovednostní basketbalové soutěže, kterou pořádá náš basketbalový klub.

Není tajemstvím, že po celý březen, snad jen s výjimkou jarních prázdnin, sportovní kolektivy dětí a rovněž třídní kolektivy, poctivě nacvičovaly zvládání úkolu, který prezentoval jak úskoky stranou, které se blíží basketbalovému pohybu v obraně, tak i přihrávání a chytání míče a to jak přihrávkami obouruč od prsou, tak i obouruč nad hlavou. Nácvik skončil a nyní, již půjde každý „naostro“ proti časomíře.

Následně příslušní dospělí vedoucí skupin odešlou výsledky a ty budou, podobně jako tomu bylo v únoru, sestaveny do celkových žebříčků jednotlivých věkových kategorií a na začátku dubna se objeví na těchto stránkách. A první tři dívky a chlapci z každé věkové kategorie se budou moci těšit na ceny určené pro ty nejlepší z březnové disciplíny.

Co ve skutečnosti prezentovala březnová disciplína vám ukáže níže uvedené video na točené při nácviku v basketbalovém kroužku ZŠ Čapkova Klatovy.

Video