Plzenští Grizzlies prověřili naše „nové Kadety“

Jindřich Svojanovský, 27.11.2022

Druhé utkání se staronovým trenérem absolvovali naši kadeti U17. Po domácím vítězství nad do té doby neporaženým Berounem je čekal první výjezd na venkovní hřiště. A byl to výjezd více než pikantní neboť v Plzni v hale Grizzlies nás přívítal nedávný trenér našich kadetů pan Tureček. Ten pak vedl za nepřítomného trenéra domácí hráče v utkání. Náš tým prozatím absolvoval teprve několik málo společných tréninků, tentokrát však byl o nominaci k utkání takový zájem, že doma v Železné Rudě zůstal Viktor Kolacki a na určitý, věřme že ne dlouhý čas, je „mimo hru“ Dominik Kolář. A ve stavu nemocných je i Kavka, který nastoupil proti Berounu. Z týmu U15 dostali na palubovce Medvědů i tak hned 4 hráči, což je plně v souladu se zvolenou strategií vývoje týmu našich kadetů.

BK GRIZZLIES PLZEŇ  -  BK KLATOVY 48 : 99 (14:23, 8:29, 13:22, 13:25)

Na úvodní koš utkání, kterého domácí dosáhli díky naší vlažné obraně, zareagoval náš tým „šňůrou“ 11 bodů a získané vedení jsme udrželi i přes střídání v našich řadách.  Pozměněná sestava pak dala na začátku druhé čtvrtiny jasně najevo, že jsme si do Plzně přijeli pro vítězství. Tomáš Zub zvýšil na dvojciferní rozdíl a následně Patrik Kotáb ukázal, že mu jdou jak standardní tréninky, tak i ty čtvrteční střelecké k duhu. Jeho donáška a následné tři úspěšné trojky během jedné minuty hry uzemnili jakékoli snahy domácích o návrat do utkání. Dařilo se nám udržovat častým střídáním dobré tempo a i slušnou nátlakovou obranu. Jen „transsition offense“ zatím nenašla potřebné tempo a systém, což je jeden z námětů na obsah dalších tréninků.

22 : 52 v poločase mohlo dát našim hráčům pocit uspokojení. 5 hráčů na palubovce a 7 hladových po hře na střídačce však umožňuje řešit liknavost či opakované chyby střídáním a protože „výkonnostní kvalita“ našich hráčů není nijak rozdílná, nemá střídání nijak výrazný vliv na výkon pětky na hřišti. Navrátilec do týmu Petr Žák proti utkání s Berounem udělal další krok k návratu do bývalé formy, Jan Kodyš, který šel do základu s cílem eliminovat nejlepšího střelce domácích Tkachenka a svoji roli splnil na 100%. Také Pepa Šlof prokázal své ofensivní ladění a tentokrát byl vidět i v obraně i když opět nezaznamenal žádnou osobní chybu. I tradiční opory kadetů, Zub, Petrovický, Suchý a Kinský, prodaly na hřišti své schopnosti a tak Medvědi byli  od první do poslední minuty zápasu neustále „pod tlakem“. Chybělo málo a skóre na naší straně mohl být tříciferné.

Statistika: Kotáb Patrik 28 bodů (4 trojky) – 4/4 trestné hody – 2 osobní chyby, Šlof 20 (1) – 8/5 – 0, Zub 16 (1) – 2/1 – 3, Žák 7 – 2/1 – 3, Petrovický Matyáš 6 (1) – 6/2 – 2, Melka 6 – 4/2 – 0, Kinský Ondřej 5 (1) – 0/0 – 0, Kodyš 4 – 0/0 – 1, Suchý 4 – 0/0 – 1, Sazama 3 (1) – 0/0 – 0, Štuksa 0 – 0/0 – 0,  Veselský 0 . 0/0 – 0.

Trenér Ing.Svojanovský: „Začínám postupně chápat, co vedlo některé hráče před sezónou a pak i v jejím začátku k rozhodnutí ukončit své působení v týmu kadetů. Jsem rád, že se po realizovaných změnách do týmu kluci vrátili. A jsem si jistý, ostatně není v týmu žádný hráč s výjimkou Vaška Štuksy z Plzně, který by pod mým vedením dříve netrénoval, že kluci postupně přijmou za své jak principy náročné, nátlakové a agresivní obrany stejně jako nutnost výrazného zrychlení přechodu z obrany do útoku i vyššího stupně organizace naší útočné hry vycházející z faktu, že náš kádr postrádá klasické vysoké podkošové hráče. Nejtěžší ale bude kluky, kteří „před covidem“ tvořili nerozlučný tým, znovu stmelit v jeden jednolitý celek, jakým byli, když jsme společně vyhrávali krajské přebory, s mnohými excelovali v jr.NBA a bojovali o medaile na NF. Prostě návrat k týmové chemii, jaká dříve byla nejen podle tohoto videa: https://www.youtube.com/watch?v=-KocxjC5SJM .“