Pošesté z 9 utkání 100 bodů v Lize U14

Jindřich Svojanovský, 27.11.2022

Když bylo naše sobotní utkání v Chomutově s jedním z vážných adeptů na postup do extraligové nadstavby odloženo, oddálilo to i definitivní rozklíčení základní části Ligy U14 mladších žáků. Nemá cenu nějak výrazně rozvádět, že skupina „A“, ve které hraje náš tým, má sice ve svém složení 4 týmy, které výkonnostně výrazně zaostávají za 4 týmy, které bojují o pravděpodobně 3 postupová místa. Nemá cenu zde rozvádět, že v jiných skupinách téže soutěže jsou již jistými postupujícími týmy, které jsme na Národním finále v Děčíně v květnu 2022 porazili nebo i týmy, které se na NF vůbec nekvalifikovali. Taková je politika ČBF, takový je přístup STK a fakt, že do jedné skupiny bez ohledu na posouzení výkonnosti jednotlivých týmů, které jsou všeobecně známé, nasadí jeden z nejlepších týmů ČR Sokol Pražský, šestý tým NF Levharty Chomutov, sedmý tým NF BK Klatovy a výběr pražských talentů Jižní Supi. „Vždyť jde jen o mládež“ je nejčastější výmluvou. Ve sk.B je pouze tým Č. Budějovic s již zajištěným postupem, který jsme na NF porazili o asi 40 bodů. Také ve sk.C jsou pouze 2 účastníci NF a tak by šlo pokračovat.

Bojujeme a věříme !!!

A dalším, jak zní v titulku, šestým naším vítětstvím s více než 100 nastřílenými body z 9 odehraných utkání, jsme absolvovali tento víkend.

BK LOKOMOTIVA PLZEŇ  -  BK KLATOVY  41 : 127  (8:27, 2:44, 21:22, 10:34)

I když byla příprava na toto utkání narušena zrušením tréninků na CMS, byly kluci, kteří tvoří kádr týmu, natolik oddáni naplnění našeho společného cíle, že jsme absolvovali v sobotu po utkání žáků U12 kvalitní předzápasový trénink.  A také ve čtvrtek jsme si zajeli do Boru, kde jsme sehráli přípravné utkání s místními U15. To vše se projevilo pozitivně v první čtvrtině nedělního utkání a zejména pak ve čtvrtině druhé, kdy na obou stranách odpočívali lídři obou týmů. Zde naše pětice jednoznačně dominovala 2 : 44 !!!! A uhrát takovou čtvrtinu na palubovce plzeňské Lokomotivy o mnohém svědčí. Třetí čtvrtina ukázala, že mnozí naši hráči se domnívají, že při vysokém vedení nemusí zodpovědně plnit své úkoly jak v obranné, tak i útočné fázi.

Statistika: Kinský František 21- 1/1 – 1,  Pavelec 20 – 0/0 – 3, Šnejdar 17 – 4/1 – 1, Kydlíček Michal 15 – 2/1 – 1,  Kmetek 12 – 0/0 – 1, Ševčík 10 – 0/0 – 0, Toman 10 – 0/0 – 0, Kotáb 8 – 2/0 – 3, Petrovický Lukáš 6 – 0/0 – 0,  Kydlíček Lukáš 4 – 2/2 – 1, Svoboda 4 – 0/0 – 0.

Trenér Ing.Svojanovský: „Myslím, že základ našeho vysokého vítězství položil kapitán týmu Filip Šnejdar, který eliminoval lídra domácí Lokomotivy Simona Unverdorbena z Domažlic. Dále pak se skvěle ve druhé čtvrtině prezentovala naše druhá pětka, kde i hráči z U13 Toman a Petrovický ukázali, že dovedou číst soupeřovi záměry a získali řadu míčů. Přiznám se, že není větší potěšení pro trenéra, když hráči na hřišti plní, co mají a vede to k potlesku z tribun. Na straně druhé ale nelze i v euforii stovkové výhry zapomenout na některá zapojení hráčů, nedbajících toho, co jim je na tréninku neustále vytýkáno. Měli jsme v tomto utkání hráče, kteří sice nastříleli dvojciferný počet bodů, ale současně dokázali spáchat 8 ztrát míče či neplnit požadavky zapojení do obranného či útočného systému.  Ano, jsou to ještě 13letí kluci. Ale nemohou 10krát po sobě psát babička s y po b.“