Poslední koš letos hodně netradičně – v duchu „kdyby“ a beach.

Jindřich Svojanovský, 1.7.2021

Tradice se mají ctít. Ctíme-li národní tradice, posilujeme národní hrdost a vztah našich lidí k zemi, kde žijí. Ctíme-li klubové tradice, posilujeme pozitivní vztah našich členů k našemu klubu a ke sportu jako takovému.

S vědomím výše uvedeného rozhodlo vedení klubu, že tradice každoročního ukončení sezóny spojená se setkáním hráček, hráčů, trenérů a jejich asistentů, funkcionářů klubu a samozřejmě i obchodních partnerů zůstane i letos, navzdory „sezóně-nesezóně“, zachována. A i když ne v počtech, na které jsme byli zvyklí v minulých letech, proběhla v úterý 29.6.2021 tradiční akce POSLEDNÍ KOŠ. Na sice tradičním, ale dnes již významně změněném místě – v Centru míčových sportů v ulici U elektrárny.

Tradice zůstala zachována v tradičním občerstvení typu „Pivo+Limo“, tradičně si každý mohl na ohni opéci svého buřtíka skutečně vyrobeného z masa firmou Herejk. Mnozí zvládli i dva a někteří i tři 😊.

Tradičně se vedly diskuze, v nich však letos velice netradičně bylo nejfrekventovanějším slovem pověstné „kdyby“.

- kolik dětí by navštěvovalo ve školním roce 2020/2021 našich 6 školních basketbalových kroužků, kdyby …… ?

- kolik dětí ze školních basketbalových kroužků by asi přišlo i do připravených dívčích a chlapeckých přípravek, kdyby ….. ?

- kolik nových talentovaných hráček a hráčů by dostalo šanci v nejmladších týmech rozvíjet svůj talent, kdyby …?

- jak by se dále odvíjela podoba klatovského EASTER CUPu, který se z „provinčního turnaje“ stal během 6 let jedním z nejvýznamnějších basketbalových turnajů pro mládež v ČR, kdyby …..?

- obhájily by týmy chlapců roč. 2008, 2009 a 2010 své krajské tituly a na kolik vítězných utkání v řadě by prodloužily svoji neporazitelnost trvající od 30.11.2019, kdyby……?

- jak by se na starších žákyních  podepsal start v Lize U15, kolik by získaly zkušeností, které by pak mohly zúročit i v dalších letech, kdyby ….?

- jak vysoko by v tabulce zamířilo nově vytvořené družstvo mužů v II.lize, kdyby ….?

- atd.

Myslím, že není zase takovým problémem si domyslet, co lze doplnit za slůvko kdyby místo těch teček.

Takto nezbylo předsedovi klubu Ing.Křiváčkovi, než poděkovat všem, kteří během „nesezóny“ nezlenivěli, ať již prostřednictvím on-line tréninků či dalších aktivit si udržovali slušnou kondici a hned jak to bylo možné, zapojili se znovu do tréninků. V závěru své řeči vyzdvihl nezvratná fakta v podobě nedávných úspěšných kvalifikací, kde si jak naši Junioři U19 a také Kadetky U17 vybojovali účast v celostátních ligách.

 

V závěru se není možné nezmínit o něčem zcela netradičním. A osobně jsem si 100% jistý, že právě letošní netradiční Poslední koš přinesl novou nastupující tradici. Co uchvátilo nejen všechny účastníky od 8 do 20 let, ale také ty odvážnější s těch starších, byla možnost vyzkoušení zbrusu nových BEACH VOLEJBALOVÝCH kurtů. Na nich se již před oficiálním zahájením posledního koše rozpoutaly lité boje dvojic či trojic našich mladých basketbalistek a basketbalistů z nichž mnozí dostali možnost si zahrát v písku vůbec poprvé v životě.  Naštěstí v blízkosti pískových kurtů nebyli zpozorováni žádní „lanaři“ z klatovského volejbalu a tak věříme, že si všichni, kteří se během celého podvečera na písku skutečně vyřádili, zůstanou věrni basketbalu.

A i když všechny ty alfy, bety, gamy a delty, ať už z Indie, Brazílie nebo třeba z Tramtárie znovu rozjasňují tváře těch, kteří v nich vidí další možnosti přisátí se na státní penězovod nebo alespoň další minuty, ve kterých nás budou strašit z televizních obrazovek, budeme my všichni, kteří chceme normálně žít a imunitu posilovat sportováním doufat, že se za rok opět tradičně sejdeme na Posledním koši a na rozdíl od toho letošního budeme mít co hodnotit.

Krásné léto !