Povinné vítězství z Kladna

Václav Kubát, 28.3.2023

V sobotu 25. 6. nás čekal již známý soupeř, se kterým jsme si prodloužili vítěznou šňůru už na 3-0. S děvčaty jsme hráli o posun v tabulce na druhé místo. Zároveň to byla prověrka na nadcházející utkání s Chomutovem o šanci na prvenství v Lize A.

Utkání často střídalo tempo. V první čtvrtině jsme se nedokázali prosadit proti obraně Kladna. Naopak ve druhé čtvrtině jsme diktovali hru díky nátlakové obraně a těžili tak z rychlých protiútoků. V podobném duchu se opakoval i druhý poločas. Soupeř oproti prvnímu utkání v říjnu dokázal trestat naše chyby a hrát až do konce. Největší problémy nám dělala hráčka Kladna Kunovská, s 18 body nejlepší střelkyně zápasu. Kladno jsme tedy udolali. Na hřišti jsme nicméně byli jako tým pasivní a scházelo nám určité ,,bravado", tedy sebevědomí a silácké vystupování. Energie na obou stranách hřiště byla slabší. Je třeba se koncentrovat a udělat již tuto sobotu rozhodující krok k našemu cíli.

Věřím, že děvčata udělají maximum pro to, abychom uspěli. Následující měsíc budou holky mít každý týden alespoň jeden zápas a tedy velmi náročný program (5 ligových utkání, Easter cup a přátelské utkání pro potřeby týmu). Následující týdny se proto ukáže, jestli je naše práce pro tým na dobré cestě.

Sokol Kladno - BK Klatovy 48:74 (12:12 16:34 38:51)

Tabulka: https://cz.basketball/soutez/3853?p=7421#tab-pane-two