Preview Final-8 Českého poháru

Stanislav Křiváček, 21.3.2010

Čtvrtfinále:

1) BK Prostějov - Lokomotiva Plzeň
Klatovy - 18. 3. 2010, 16:00
Jasným favoritem úvodního semifinále jsou Prostějovští, svého plzeňského soupeře však nesmí ani náznakem podcenit. Pokud by si Orli mysleli, že se jim nemůže nic zlého přihodit, a že namísto zodpovědného létání mohou ledabyle vartovat u země, poznali by, jaké to je, když vás přejede lokomotiva. Plzeň je totiž týmem nesporných kvalit, což potvrdila svým vítězstvím v základní části první ligy. Západočeši mají ve svém středu bývalé výrazné individuality nejvyšší soutěže - Fránu a Velenského, klíčové role hrají rovněž pivot Kovanda a křídelník Kubizňák. Celek kouče Bálinta si v pohodě drží třetí flek v Mattoni NBL a pokud k zápasu přistoupí koncentrovaně, musí zúročit evidentně silnější a širší kádr.
Tip Basketmag.cz na vítěze:
Prostějov
Tip sázkových kanceláří: Prostějov

2) BK Breda & Weinstein Opava - ČEZ Basketball Nymburk
Klatovy - 18. 3. 2010, 18:30
Před necelými čtrnácti dny Opava odehrála dobrý zápas v Nymburce v rámci Mattoni NBL (Slezané prohráli 81:106) a nyní by ráda předvedla přinejmenším podobný výkon. Nymburk ale podle všeho nastoupí do zápasu soustředěně a s maximální možnou vůlí po vítězství. Pro Středočechy představuje dobytí tuzemského poháru první cíl sezóny a bylo by velkým překvapením, pokud by se obhájcům prvenství nepodařilo předsevzetí naplnit. Šance Opavy tkví v uvolněné mysli a nulovém tlaku na hráče, stejně jako v potenciálně skvělém střeleckém představení Antona ŠTEleCE a rychlé dynamické hře dua Šiřina - Dygrýn.
Tip Basketmag.cz na vítěze: Nymburk
Tip sázkových kanceláří: Nymburk

3) Mlékárna Miltra Nový Jičín - BK Ústí nad Labem
Strakonice - 18. 3. 2010, 17:00
Papírově nejjednoznačnější utkání Final 8 proti sobě svede Nový Jičín a Ústí nad Labem. Mlékaři letos předvádějí skvělé výkony v Mattoni NBL a ve vší ústě k Ústí - nepostup Cholevovy družiny by byl šokující. Basketbalisté Ústí obsadili po základní části první ligy sedmou pozici a postup do závěrečného turnaje poháru je pro ně velikánským úspěchem. Mezi hlavní opory Severočechů patří americký rozehrávač McFadden a zkušený Vladimír Hejl, v kádru ovšem nalezneme i bývalé hvězdy nejvyšší soutěže Suchardu a Holešovského. Pokud Miltra vlétne do zápasu s nadšením a nabuzením, bude o osudu duelu brzy rozhodnuto.
Tip Basketmag.cz na vítěze: Nový Jičín
Tip sázkových kanceláří: Nový Jičín

4) BK Synthesia Pardubice - BK Děčín
Strakonice - 18. 3. 2010, 19:30
Jediné čtvrtfinálové klání bez výrazného favorita - to je střetnutí Pardubic a Děčína. Letošní sezóna je pro tyhle soupeře osudově přitažlivá: kromě čtyř vzájemných utkání v základní části Mattoni NBL (momentálně vede Děčín 2:1 na zápasy, čtvrtý duel se hraje již 27. března) se střetávají právě ve čtvrtfinále Českého poháru a navíc si to s největší pravděpodobností rozdají i ve čtvrtfinále play-off "Mattonky". Hráči se znají, trenéři dobře vědí, co mohou jeden od druhého čekat... Co tedy máme čekat my? Každopádně nesmírně zajímavý a vyhecovaný zápas, v němž o vítězi rozhodne aktuální forma a - sportovci často vzpomínaná - "větší chuť vyhrát"... Souboje jednotlivých individualit se na sklonku sezóny dostaly do pozice ohraného, leč stále mimořádně oblíbeného songu a nejinak tomu bude ve Strakonicích. I tam se fanoušci budou těšit na klání Wrighta s Hatcherem, Miloše s Aličem nebo Arnolda s Pavlem Houškou. Oba celky jsou v dobré formě, pro Děčín by mohla hovořit psychická pohoda po výtečném výkonu proti Nymburku, stále o něco větší sehranost a zkušenost z vypjatých zápasů.
Tip Basketmag.cz na vítěze: Děčín
Tip sázkových kanceláří: Pardubice


Semifinále:

vítěz 1 - vítěz 2
Klatovy - 19.3. 2010, 18:00

vítěz 3 - vítěz 4
Strakonice - 19. 3. 2010, 18:00

O 3. místo:

poražení semifinalisté
Klatovy - 20. 3. 2010, 18:30

Finále:

vítězové semifinále
Klatovy - 20. 3. 2010, 21:00


Matěj Sýkora