Příklady táhnou – i kluci U12 absolvovali KP bez porážky !

Jindřich Svojanovský, 21.2.2022

Když 15.1. odjížděli naši starší minižáci U 13 z Domažlic, kde zdolali v obou utkáních  své soupeře a jako první tým v Plzeňském kraji si zajistili titul krajských šampiónů, byli mezi nimi i někteří hráči o rok mladší, kteří ještě patří do kategorie U12, kde jsou kmenovými hráči. Více zde: https://www.basketbal-klatovy.cz/novinky/starsi-minizaci-u13-jsou-prvnimi-preborniky-kraje-v-sezone-2021-2022--3147

Konkrétně jde o Jakuba Svobodu, Lukáše Tomana, Lukáše Petrovického, Lukáše Kydlíčka a Jana Šlofa.

Tým U13 jak známo zvítězil ve všech 12 utkáních této sezóny a stal se, i díky své až neuvěřitelné sérii 38 vítězství v řadě od kat. U11 až do U13, skutečným unikátem nejen v rámci Plzeňského kraje a také příkladem pro ostatní týmy našeho klubu. A protože PŘÍKLADY TÁHNOU, šuškali si kluci z U12 o tom, že  pokud i jim se podaří ve 4 utkáních, které jim do konce krajského přeboru  zbývalo v polovině ledna ještě odehrát, pak i oni by skončili  s týmem U12 krajský přebor bez jediné porážky ze 12 utkání.

A pokud jste pro něco zapálení, pokud máte nějaký cíl a nebojíte se překážek, které musíte na cestě k cíli překonat, pak většinou k cíli dojdete.

A protože kluci U12 i přes všechny ty karantény, virózy a omikrony vydrželi poctivě trénovat a mnohé z toho, co se naučili na tréninku i promítnout do svého herního projevu na palubovce, i oni dotáhli své úsilí k vysněnému cíli.

V minulém týdnu, jak jste již byli informování zde:

https://www.basketbal-klatovy.cz/novinky/kluci-u12-po-4-mesicich-opet-stovka--3162

uštědřili svým stejně starým reprezentantům Lokomotivy Plzeň dvě vysoké porážky  a v neděli na krajském turnaji U12, jehož organizace se ujal náš klub, potvrdili naplnění svého předsevzetí o  vítězství bez jediné porážky, stejně jako jejich starší kamarádi.

BK KLATOVY - BK LOKOMOTIVA PLZEŇ  84 : 14

BK KLATOVY - SKB ROKYCANY  65 : 43

Obě utkání měla pro náš tým několik pozitiv, bohužel ale i nějaká negativa, která nelze přehlížet neboť by mohla, dříve nebo později, způsobit těžko řešitelné problémy.

Mezi pozitiva lze zařadit především fakt, že po covidové devastaci mládežnického sportu se Krajský přebor odehrál až do konce i když bohužel jen se třemi týmy. Kluci odehráli nyní v krátké době 4 utkání a bylo znát, že fyzická kondice zdaleka nedosahuje úrovně, se kterou tým odjížděl v září, krátce po soustředění, na Turnaj o pohár primátor Hradce Králové, který tradičně vyhrál. Máme-li uspět v kvalifikaci, musíme na kondiční přípravě týmu, i když to u kluků salvy radosti nevyvolá, hodně zapracovat. A týká se to všech i těch, o kterých se ještě donedávna mluvilo, že mají kondici na rozdávání.

Zejména nedělní utkání s SKB ukázalo, že máme rezervy v naší individuální, ale i kolektivní obranné činnosti. Náš basketbal jsme vždy stavěli a stavíme na obraně, která je základem pro uplatnění  rychlého přechodu do útoku a zakončení do nezformované obrany. Časté výpadky některých hráčů z tréninku pak očividně přinesly do herního projevu více individualismu a lze pozorovat v postupném útoku i větší či menší zapomínání již naučeného. Návrat ke kolektivnímu pojetí je tedy také nezbytný.

To vše jsou věci, které lze v poměrně krátké době vrátit zpět tam, kde je chceme mít. Basketbalová neděle 20.2. však také v plné nahotě ukázala vysokou křehkost kolektivu. I když ve středu v dvojutkání proti Plzni disponovali naši trenéři 11 hráči, v neděli tomu tak nebylo. A to je vážné varování ohrožující i samotnou účast týmu na květnovém NF.

Trenér Ing.Svojanovský: „Národní finále nám nespadne jen tak samo do klína. I když tým vyhrál KP suverénně, naznačil nedělní zápas s týmem Rokycan, že ta suverenita může mít trhliny. SKB se v neděli sice prezentovalo smíšeným týmem, ve kterém hrála sice prim nám již několik let známá Natálka Vojvodová, ale při vzpomínce na to, s jakou lehkostí tři čtyři kluci z Rokycan obcházeli naše hráče, nebudeme asi mít s kolegou Tomanem v nejbližších dnech lehké spaní. Proto by mě potěšilo, kdyby si rodiče týmů U11, ale i U13 ještě jednou přečetli můj mail ze středy 16.2. a zamysleli si nad jeho obsahem.“

COME TOGETHER !

Za krásné, níže uvedené fotografie, můžeme dnes poděkovat členu výboru BK Klatovy p.Schovancovi, který se přišel podívat na vyvrcholení KP U12 i se svým fotoaparátem.

Další fotografie najdete i zde:

https://www.basketbal-klatovy.cz/galerie/zaver-kp-u12-doma-s-plzni-a-rokycany-1118