Příprava na Národní finále U13 proti Sršňům a Vlčatům.

Jindřich Svojanovský, 23.4.2022

Velice prospěšný Nadregionální turnaj ČBF pro kat.starších minižáků U13 se konal v sobotu 23.4. v „Sršním hnízdě“ -  sportovní hale Sokola Sršni Písek. Prakticky 3 týdny před konáním Národního finále U13 v Děčíně, kam se náš tým probojoval po vítězné kvalifikaci, měli hráči opět možnost dalšího sehrávání a vytváření herních vazeb neboť jak známo, tým jako takový je složen z hráčů, kteří trénují v tréninkové skupině U14/U13 a hrají za U14 Ligu, a druhou část pak tvoří hráči mladší, kteří jsou v tréninkové skupině U12 a za U12 hrají i utkání. Ale díky jednotné herní koncepci není problém v uplatňování obranných i útočných systémů.

 

SOKOL SRŠNI PÍSEK  -  BK KLATOVY   41 : 47  (15:11, 14:7, 7:10, 5:19)

Na řádku výše lze z výsledků jednotlivých čtvrtin velice jasně vidět, jak utkání probíhalo.  Cesta do Písku sice trvá něco málo přes 75 minut, ale naše chlapce unavila natolik, že ti co během ní pospávali se neprobudili ani na hřišti a ti co v autě nespali, tak se pohroužili do blaženého spánku až, když nastoupili na hřiště. Byli jsme pomalí, nedůrazní, bez odvahy a nasazení. Jak to charakterizoval trenér, hráli jsme jako důchodci. Po vystřídání v půlce první čtvrtiny jsme měli na kontě pouhé 3 body ale minimálně 6 neproměněných dvojtaktů a 5 chytání se za hlavu. Ale ani druhá pětka na tom nebyla o moc lépe. I ve druhé čtvrtině dala první pětka pouhé 4 body a druhá přidala ještě o bod méně neboť hlemýždí rychlost při průniku pod koš k úspěchu nevede. A trestné hody…..škoda mluvit. Za moc nestála ani první část třetí čtvrtiny, po koši Kotába jsme pak 4 minuty nedali koš a soupeř zvýšil na 34:20. Utkání se začalo otáčet potom, kdy už se zdálo, že domácí mají vítězství jisté.  Sice jsme „po vzoru U14“ nedávali trestné hody, ale pak se začal prosazovat Fanda Kinský a před posledním hracím obdobím jsme snížili na jednociferný rozdíl 36:28. A když první pětka konečně našla tempo a prosadil se střelecky Pavelec, dostali jsme domácí na rozdíl 4 bodů. To vneslo do hry domácích nervozitu a s ní přišly chyby, které naše druhá pětka trestala. 2 minuty před koncem jsme šli poprvé v utkání do vedení. Soupeřův time out nám pomohl a po domluvené akci jsme zvýšili na rozdíl 5 bodů a závěr si již pohlídali.

Poučením pro naše hráče by měl být nejen první poločas, ale i závěrečná čtvrtina , kde se ukázalo, že pokud si plníme své úkoly tak, jak se to učíme v tréninku, má naše hra slušnou úroveň a jsme schopni i otočit nepříznivé skóre.

 

Po krátké, cca 20 minutové pauze byl vhozen míč do hry mezi naším týmem a týmem Vlčat ze Žďáru nad Sázavou.  Začali jsme tentokrát s druhou pěticí a podle dohody obou trenérů se hrálo podle klasických minibasketbalových pravidel podle kterých se bude hrát i NF. Ne, že by se náš soupeř nemohl kvalitně rozcvičit, ale my byli rozhicovaní ještě ze závěru utkání se Sršni a tak jsme soupeře přehráli rozdílem 11 bodů. Bohužel na svůj výkon nenavázala naše sestava ve druhé čtvrtině, kdy jí dělala problém nátlaková obrana rychlých žďárských hráčů. Vedení vedlo některé naše hráče k bohorovosti a tím i ke  ztrátám, zejména z důvodu volby riskantních přihrávek, které většinou končily v rukách Vlčat. Ta se navíc začala prosazovat střelbou z dálky včetně úspěšné trojky. Zápas se prakticky rozhodl ve třetí čtvrtině. Drobná změna našich sestav jednotlivých pětek prospěla. Závěrečné 3 minuty jsme vyhráli 11:0 a zvýšili své vedení na 43:24. Vlčata se však nevzdala a v závěrečné čtvrtině dokázala zkorigovat o 3 body.

BK KLATOVY  -  BK VLČATA ŽĎÁR N.S.  60 : 44  (16:5, 8:13, 19:6, 17:20)

Trenér Ing.Svojanovský: „Rozhodně super prověrka před NF. Stejně jako ve středu U14 v Litoměřicích, tak i dnes se ukázalo, že nedovedeme se dostat do zápasu hned od úvodního rozskoku. S tím musíme něco udělat neboť na NF by to pro nás mohlo být osudné. Máme ještě takřka 3 týdny a to se dá ještě udělat hodně práce.“