Přípravné utkání s SKB Strakonice aneb království divočiny

Jindřich Svojanovský, 7.9.2022

Už tuto sobotu bude v hale BK na Husáku zahájena nová sezóna 2022/2023 a to utkáním Ligy mladších žáků U14, kdy hostíme Sokol Vyšehrad. Toto a pak i skutečnost, že hned za týden přivítá druhý tým vedený trenérem Ing.Svojanovským, starší žáci U15, v Lize U15 soupeře z Kladna a Kbel bylo důvodem, proč si naši kluci U14/U15 pozvali k poslední herní prověrce účastníky Nadregionální ligy sk.A, tým SKB Strakonice.

Hodnotící slova našeho trenéra jsou svým způsobem varovná: „Musím předeslat, že v tomto ryze přípravném utkání nešlo vůbec o výsledek, ale především o to, aby si kluci obou našich týmů vyzkoušeli zejména taktické prvky, které tvoří další patro nad základy, které budujeme v podstatě 5 dlouhých let. Pokud mám proto z tohoto úhlu pohledu hodnotit utkání, pak musím bohužel konstatovat, že absolutně nesplnilo účel, který jsem od něj očekával. Namísto sladění činnosti jak při obranném, tak i útočném herním systému, kluci se brzy bez výjimky přizpůsobili živelnosti charakteristické pro herní projev Strakonic v domnění, že to je to, co potřebují. Často jsem musel v utkání sahat ke kompletní výměně celých pětic, bohužel stejné nedostatky, pro které jsem jednu pětku poslal na lavičku, zopakovala ihned nová pětice. Bohužel hráči, kteří měli být těmi, kteří dají naší hře řád a systém, byli na čele těch, kteří hurá divočinu do naší hry vnášeli. Pokud takto budeme pokračovat dál, může se nám to velice brzy vymstít. Ale říkejte to klukům, kteří jsou ve věku, kdy ví všechno nejlíp, všude byli a od všeho mají minimálně dvoje klíče.“

Termín odvetného utkání zatím nebyl dohodnut. SKB Strakonice vstoupí do Nadregionální ligy U15 až 8.10., kdy přivítají na své palubovce SKB Rokycany. Lze tedy očekávat, že do Strakonic se vydáme až na přelomu září a října.