PRVNÍ KRAJSKÁ TROFEJ SEZÓNY 2015/2016 PUTUJE DO KLATOV !!!

Jindřich Svojanovský, 18.11.2015

Václav Kubát zatížil ve finále Krajského poháru konto Loko Plzeň "C" 26 body a byl nejlepším střelcem finále.

 

Sváteční den byl nejen ve znamení oslav návratu k demokracii, ale také dnem, kdy se na mnohých palubovkách v České republice hrála pohárová utkání.

Klatovy nebyly výjimkou, los krajského poháru mužů nám byl tentokrát nakloněn a tak náš „B“ tým po vítězství v druhém kole v Rokycanech s místním béčkem 75:49, přivítal na své palubovce hráče BK LOKOMOTIVA PLZEŇ „C“ , kteří byli rovněž nasazeni jako náš tým až do druhého kola a vyřadili v něm BK Holýšov po  výsledku 94:43.

A proč to nenapsat, do Klatov přijížděli hosté jako favorit a to hned z několika důvodů. Jednak proto, že plzeňský trenér Marek Kozel měl k dispozice prakticky kompletní sestavu 10 hráčů v čele s oporou našeho druholigového áčka pivotem Pavlem Vondrou a také s Vojtou Jíšou, který se rozhodl v minulém týdnu přestoupit z Klatov zpět domů do Plzně. Nechyběly ani opory jako Martin Bílek nebo Adam Lejsek a další.  Takřka žalostný byl pohled na stranu našeho týmu, kde se kromě 5 hráčů na hřišti vyskytoval na lavičce náhradníků jediný hráč! Chyběli junioři Chobot a Jakub Andrle, kteří museli odjet se školou již v pondělí na týden do Německa, chyběl Honza Andrle z důvodu nemoci, chyběli i ti, kteří studují v Praze. Z 6 našich borců byli 4 ryze podkošoví hráči a tak bylo otázkou, jak se toto torzo vyrovná s absencí dalších rozehrávačů a křídel.

První čtvrtina přinesla vyrovnaný souboj a naše vedení 14:10 ponechávalo utkání dále otevřené. Opakem byla druhá destiminutovka. V ní Václav Kubát zúročil svoji poctivou tréninkovou docházku a píli, celkem 5krát si míč z jeho ruky našel cestu do koše a když k tomu přidáme trojku Bernase a také trojku veterána Bureše,  nebylo co řešit …. 22:11 a tedy poločasové vedení o 15 bodů. Ale rozhodnuto zdaleka nebylo.

Hostující Brada otevřel trojkou střelecký účet hostů v druhé půli. Naštěstí hned jsme reagovali „and onem“ Kubáta a mezi 3 – 5.minutou de facto rozhodli utkání, když po 7 bodové šňůře jsme vedli 48:27.  Bylo ale jasné, že bojovný tým Lokomotivy se nevzdá bez boje. Svým prvním košem v utkání snížil Pavel Vondra na 38:54 z pohledu Plzně.

Definitivní konec pro Plzeň přišel paradoxně na začátku závěrečného dějství. Opět zaúřadoval Kubát a také Král a stav 60:38 po třech odehraných minutách už dal hostům jasnou odpověď na to, kdo získá první krajskou trofej sezóny 2015/2016.  Posledních 7 minut, opět paradoxně, patřilo hráči, kterého je možné označit jako plzeňského Klatováka. Pavel Vondra ze sebe setřásl únavu z pondělního utkání za Loko Plzeň „A“ proti USK Praha a 13 body z 18 stanovil výsledku utkání definitivní podobu.

 

BK KLATOVY – BK LOKOMOTIVA PLZEŇ „C“  73 : 56  /14:10, 22:11, 18:17, 19:18/

Statistika:  Kubát 26 – 7/6 – 0, Mundl 15 – 8/5 – 3,  Bernas 13 – 2/1 -2, Král 12 – 12/6 – 1, Bureš 5 – 0/0 – 2,  Andrle Jiří 2 – 2/2 – 2.