První zápasy dívek U12 v novém roce

Lucie Čmejlová, 16.1.2023

V neděli 8. ledna se tým U12 dívek poprvé v sezoně sešel v plné sestavě. Po vánoční pauze, kdy si jen pět dívek našlo čas na soustředění ve Švihově, aby se sehrály a posunuly své herní dovednosti směrem dopředu. V týdnu trenéři viděli, jak ostatním soustředění chybí, některé holky nedržely měsíc v ruce míč a do Tachova jsme odjížděli s dost smíšenými pocity. Snažíme se nekoukat na skóre a ukázat na hřišti to, co jsme se naučili.

První zápas hrály holky proti DBaK Plzeň, což je tým, který se nám ještě nepodařilo zdolat. Již v první čtvrtce nám dost skórem utekli, přesněji o 19 bodů, holky ve druhé čtvrtině sice daly vše do obrany, takže se hráčkám z Plzně podařilo zvýšit skóre jen o 5 bodů, ale my jsme nebyly schopní dát koš a takto se to odvíjelo až do konce. Konečné skóre bylo tedy 63:14. Máme co pilovat a zlepšovat.

Druhý zápas holky hrály s domácím Tachovem, za hojné účasti tachovských fanoušků a bubnů. Zápas to byl vypjatý až do konce, ostatně jako každý zápas Tachovem. Holky se vzájemně tahaly, po třetí čtvrtině bylo skóre 24:23 pro Klatovy, nakonec poslední pětka předvedla velmi pěknou obranu, Tachovu se podařilo dát jen jediný koš a našim holkám tam konečně pár košů spadlo. Snad holky budou trénovat v tak hojném počtu jako v prvním lednovém týdnu a konečně se projeví větší sehranost týmu jako celku.