Půltucet klatovských žen na posledním výjezdu sezóny

BK, 27.1.2018

K poslednímu utkání na palubovce, v tomto případě ale spíše na UH povrchu, odehrály klatovské ženy ve II.lize v Litoměřicích. Šlo o odložené utkání 11 kola, soupeři se proto dohodli na pátečním podvečeru. A jak to v těchto případech obvykle bývá, jeden ze soupeřů vždy tratí. V sezóně minulé jsme podobně hráli v Praze na hřišti HB a využili jsme faktu, že domácí trenérka měla k dispozici pouze 6 hráček a připsali jsme si 3 vítězství sezóny.

Letos to bohužel bylo naopak. Zahraniční služební cesta znemožnila účast trenérovi týmu i jeho asistentovi a i některé standardní hráčky byly zaneprázdněny jinými aktivitami a tak se do Litoměřic vydalo pouze 6 hráček.

BK Slovan Litoměřice – BK Klatovy  81:39 (16:6, 22:15, 22:11, 21:7)

Domácí tým včele s Američankou Rainou Smith začal utkání v tempu a s velkou dávkou sebevědomí. Naše ženy zpočátku nervózně a s chybami  při osobním bránění soupeřek. První náš koš nechal ale nervozitu padnout a možno říci, že druhou polovinu první čtvrtiny a celou druhou čtvrtinu jsme se soupeřkami drželi krok. Spekulovat o tom, co by bylo „kdyby“ byl náš tým v plné sestavě ale není na místě, domácí hráli jak potřebovali a jejich náskok narůstal s klesajícím úsilím našich hráček v obraně. Pět faulů na naší straně za celý zápas je toho jasným důkazem. Pozitivem bylo, že se do listiny střelců zapsalo všech 6 hráček, žádná se tedy nevracela domů s prázdnou. Slušnou formu před sobotním „derby“ s BK Strakonice „B“ se prezentovaly Nováková a Kozáková.

Statistika: Kozáková 13 (1 trojka) – 0/0 – 1, Nováková 10 – 8/6 (super) – 1, Fremutová 9 (1 trojka) – 0/0 – 0,  Zástěrová 4 – 2/2 – 1,  Kubátová 2 – 2/0 – 1,  Šraitová 1 – 4/1 – 1.