Pýcha předchází pád ! Kluci U14 to zažili hned 2 krát.

Jindřich Svojanovský, 27.8.2022

První větou nadpisu zhodnotil trenér Ing.Svojanovský zcela ostudný, bezkrevný a vynaložené práci v přípravě na sezónu zcela neadekvátní prezentaci našeho týmu U14 v úvodním utkání turnaje STEEL CUP 2022 v Ostravě. Ano, prezentace je to správné slovo, neboť to, co jednotliví hráči i tým jako celek předvedli, to nelze nazvat výkonem. Asi si naši hráči vzali za příklad hru naší reprezentace ve druhém poločase utkání s Francií v Paříži.

Soupeřem našeho týmu byl tým BK Šumperk a na ostudě nic nemění ani skutečnost, že 39 minut a 28 vteřin z celkových 40 hracích minut byl náš tým ve vedení, mnohdy i dvouciferném. Stejně tak jako na věci nic nemění fakt, že Šumperk, který byl narychlo pořadateli zajištěn za polské šampióny, přijel s týmem složeným nejen z hráčů U14 a mladších, ale měl ve svém středu i několik hráčů z kategorie U15. Ale i u nás povolil pořadatel jednu výjimku aby nepropadly náklady na jízdné, noclehy a stravu pro Štěpána Kmetka, který se těsně před odjezdem na turnaj zranil.

Ano, po našich 4 neúspěšných trestných hodech na začátku poslední minuty utkání, šel v uvedeném čase náš soupeř poprvé v utkání do vedení. Sice jsme stačili ještě vyrovnat, ale de facto se zvukem závěrečného klaksonu nás potrestal střelou ze střední vzdálenosti, která skončila v našem koši. Pýcha dostihla naše hráče v nejméně vhodnou chvíli.

BK KLATOVY – BK ŠUMPERK  55 : 57  (17:19, 5:15, 16:11, 19:12)

Předzápas před naším večerním soubojem se Sokolem Pražským nám obstaral tým NBL NH Ostrava, který sehrál přípravné utkání s předním slovenským týmem Baníkem Handlová.

Potom, večer v 19 hod jsme nastoupili proti týmu Sokol Pražský, který do turnaje vstoupil v odpoledním čase a soupeřům ze Sokola Kbely uštědřil více než 100bodový příděl. Při rozcvičování z pražských sokolů doslova čišelo sebevědomí a ani mezi diváky nikdo nepochyboval, že bychom jim mohli být soupeřem. První čtvrtina také začala velkým náporem favorita, náš tým však tentokrát neopakoval chybu z prvního utkání, kdy soupeře zle podcenil a Sokolům úspěšně vzdoroval. Všichni diváci proto očekávali, že dříve nebo později se utkání zlomí. A to se také stalo. Druhou čtvrtinu jsme ovládli my a do řad Pražanů se začala pomalu vsouvat nervozita. 7bodové vedení v poločase ale nic neřešilo. Náš náskok jsme bohužel promrhali na začátku druhého poločasu. V 5.minutě třetí čtvrtiny šel soupeř do vedení 33:30 a naši hráči ke střídačce k oddechovému času. Vrátili se jak politi živou vodou a předvedli nejlepší minuty toho dne. Do závěrečné 10 minutovky jsme šloi s náskokem 6 bodů. Sokol se nám přilížil na 2 body ale následoval náš kontr na 50:43 a zbývaly již jen 3, ovšem velice dlouhé minuty. Ač se pražští Sokolíci snažili jak jen mohli, i je doběhla pýcha a znamenala jejich pád, tedy nečekanou překvapivou porážku od našeho týmu. Kluci částečně napravili, co v poledne hodně pokazili. BK KLATOVY - SOKOL PRAŽSKÝ  59:51 (11:12, 18:10, 16:17, 14:12)

Fotoreportáž z pátku najdete níže.

COME TOGETHER !