Rázné vykročení kluků U11 do Krajského přeboru !

Jindřich Svojanovský, 26.9.2020
I na basketbal kluků U11 je pěkný pohled.
I na basketbal kluků U11 je pěkný pohled.

Směle lze napsat, že naši kluci U11 (tzn. nar. 2010 a mladší) velice úspěšně navázali na dominanci, kterou v minulé sezóně procházelo stejnou soutěží naše družstvo kluků nar. 2009 a mladších. Je tedy jasně zřejmé, že „koncepce výchova budoucích lídrů“ mezi o rok staršími spoluhráči není jen nějaký cár popsaného papíru někde v šuplíku, ale zcela konkrétní a dokladovatelný postup, na kterém se staví v posledních letech výsledky našich chlapeckých minižákovských týmů.

Ti, kteří v minulé sezóně získávali herní zkušenosti a nasávali atmosféru náročnosti a disciplíny po boku Šnejdara, Pavelce, Kinského, Kotába a dalších, tedy jmenovitě … Toman, Svoboda, Šlof Jan, Kalčík a Petrovický, dnes převzali pomyslné otěže týmu U11 a jsou to oni, kdo musí tým táhnout a jít příkladem těm mladším, kterým zatím stačí při výčtu odehraných utkání pouze prsty na rukách.

Na první utkání se celý tým řádně připravoval, nakonec ovšem, jak už to u této věkové kategorie bývá, bylo nutné přijmout určitá nouzová řešení, aby bylo vůbec možné do Plzně k utkání s týmem Grizzlies odjet a utkání řádně odehrát. Proto je na místě poděkovat chlapcům z týmu U10, kteří obětavě pomohli a svým dílem přispěli k více než úspěšnému vstupu do mistrovské soutěže, kde našimi největšími konkurenty v boji o krajský titul budou děvčata z DBaK, mix tým Rokycan, naše děvčata z Klatov a Lokomotiva Plzeň. Další dva týmy, právě náš soupeř Grizzlies Plzeň a mix tým BK Holýšov startují „mimo soutěž“ neboť v kádru mají i určitý, pravidly povolený počet starších hráčů či hráček.

 

BA  GRIZZLIES  PLZEŇ  -  BK KLATOVY U11 (kluci)  16 : 119  (4:30, 4:18, 2:44, 6:27)

BA  GRIZZLIES  PLZEŇ  -  BK KLATOVY U11 (kluci)  10 : 110 (2:15, 6:36, 2:27. 0:32)

 

V prvním utkání sice oběma našim pěticím trvalo trošku déle, než ze sebe setřásla počáteční nervozitu, pak však se „lídři“ jednotlivých pětek ujali svých povinností a slušná obrana byla východiskem k vysokému vítězství.

V druhém utkání jsme vyměnili pětice a kluci tedy hráli proti jiným obráncům a bránili jiné hráče soupeře, ale i zde jsme domácí jednoznačně převyšovali. Je škoda, že občas si někteří naši hráči začali myslet, že jen oni jsou určeni na skórování a zapomínali přihrávat zcela volným spoluhráčům pod koš, ale trenér tyto „tendence“ rázně uťal.

Utkání by pro mnohé, včetně lídrů (!!!) mělo být impulsem pro zvýšené nasazení, tréninkovou píli a snahu. Mnoho dvojtaktů zůstalo neproměněných a řada přihrávek končila v rukách domácí obrany.

Výsledky, tabulku i program KP U11 najdete zdehttp://www.cbfplzen.cz/2021/index.htm

Stejně i  bohatou fotogalerii níže pod článkem.

COME TOGETHER