SEDM STATEČNÝCH (žen).

Jindřich Svojanovský, 16.1.2017
S navrátilci do týmu 13 Matoušovou, 11 Šraitovou a Fremotovou (uprostřed s mořinou pod kolenem) se zlepšila nálada v týmu.
S navrátilci do týmu 13 Matoušovou, 11 Šraitovou a Fremotovou (uprostřed s mořinou pod kolenem) se zlepšila nálada v týmu.

Už, už to vypadalo, že první dvoukolo po novém roce se odehraje podle rozlosování. Bohužel, ani tentokrát to nedopadlo. V pátek večer jsme byli informováni o epidemii chřipky, která zasáhla tým HB PRAHA a tak z utkání plánovaného na nedělní odpoledne nic nebylo a čeká nás jen další odložený zápas, pro který budeme hledat vhodný termín.

 

No a protože v sobotu, v pravé poledne, vyrazily k utkání do Litoměřic naše Kadetky U17, nezbývalo, než v souboji posledního týmu tabulky (= náš tým) a dosud neporaženého týmu pražské SPARTY na jeho vlastní palubovce, nastoupit pouze se 7 hráčkami. Ale o to víc radostněji, neboť v týmu se v této sezóně poprvé objevily hned 3 staronové tváře – Tereza Matoušová, Magdalena Šraitová a Andrea Fremutová. Ze „stálic“ pak nastoupily Míša Šillarová a Magdaléna Horová a Rajalová, po delší absenci způsobené zdravotními problémy hrála poprvé od 6.11.2016 také Iveta Kozáková. Ze zdravotních a studijních důvodů se omluvila kapitánka Lenka Nováková, kvůli zranění nejela Eliška Petrušková, příprava na zkoušku znemožnila start Bernklaudové a od 25.9.2016 chybí také ze zdravotních důvodů Hana Flaisigová.

Kandidát na postup do I.ligy a pokračovatel velké tradice pražského ženského basketbalu (ženský tým Sparty získal v letech 1948 – 1991 celkem 23 mistrovských titulů) začal suverénně.... 6:0.

Šokem pro hrstku diváků v hale TJ Pankrác však byl náš kontraúder. Děvčata skvěle zahrála několik akcí, do kterých se zapojily prakticky všechny hráčky na hřišti a ve 4.minutě znamenala trojka z ruky Ivety Kozákové naše vedení  7:6. Domácí naše vedení vyburcovalo ke zvýšené agresivitě v obranné činnosti a my se s ní bohužel nebyli již schopni srovnat až do konce hrací doby. Už i proto, že po jednom z častých soubojů zůstala na palubovce ležet naše Kozáková a výronem hlezna a tedy od druhé čtvrtiny jsme hráli již jen v šesti. Občas jsme se sice ještě koncentrovali na dobrou realizaci jednoduché kombinace dvou či tří hráček, většinou jsme ale ztráceli poměrně lacině míče a následoval zničující rychlý protiútok Sparty.

Domácí hráčky moc chtěly vstoupit do roku 2017 nejen povinným vítězstvím, ale i dosažením 100 či více vstřelených bodů. Několikrát to v závěrečné čtvrtině vypadalo, že jim v jejich snaze jdeme vstříc. To když jsme zakončovali naše akce do pozorné obrany domácích v době, kdy jsme na útok měli ještě 12 a více vteřin. Nakonec jsme Spartě dosažení čtvrté stovky v sezóně nedovolili.

BLC SPARTA PRAHA  -  BK KLATOVY  92:26 (28:7, 21:9, 20:6, 23:4)

Statistika: Matoušová 7 – 4/1 – 3, Šillarová M. 6 – 0/0 – 1, Fremutová 4 – 0/0 – 1, Šraitová 4 – 0/0 – 2,  Kozáková 3 – 0/0 – 0,  Horová 2 – 0/0 – 0, Rajalová 0 – 0/0 – 3.