Senzace v podání kluků U12 !!! DRUHÁ AKTUALIZACE !

Jindřich Svojanovský, 27.3.2022

Aktualizace - zatím pouze 5 fotografií. Věřme, že brzo budeme moci připojit i více fotografií a hlavně povídání o tom, jak si náš tým "omakal" prostředí haly, kde se bude hrát NF U12 2022.

Druhá aktualizace - zde jsou postřehy M.Tomana, který ve Žďáru vedl tým mladších minižáků.

Žďár nad Sázavou - sobota 26.3.2022 - 18.00 hod.

BK Klatovy – BK Brandýs nad Labem 15:19, 34:45, 51:63, 71:79)

V hale BK Vlci Žďár n/Sázavou se začíná netradičně přátelský zápas s týmem BK Brandýs n/Labem. Rychlé, svižné, tvrdé utkání přesto v duchu fair play. Jak již víme, jedná se o jedno z nejlepších družstev U12 v republice. Hra byla velice vyrovnaná, přesto soupeř od začátku do konce utkání vedl a to především díky skvělé hře, ale i našim neproměněným šancím. Z poměrně „snadných“ dvojtaktů jsme nedávali, chybělo nám trochu štěstíčka, kdy se míč převaloval na obroučce a jak se říká, nepadlo to tam. V posledních třech minutách jsme za to opravdu vzali, vyhráli jsme poslední tříminutovku 12:4, nicméně se nám již obrat nepovedl. Přesto jsem kluky po zápase pochválil za předvedený výkon, pro některé z nich to byl první ostrý test proti kvalitnímu týmu.

V neděli se konal nadregionální turnaj týmů U12 ve výkonostní třídě „A“ – tedy nejlepších ve své kategorii.

V prvním utkání se střetli BK Vlci Žďár n/Sázavou - BK Brandýs nad Labem. Domácí nad Brandýštími vyhráli a postoupili do finále A.

Žďár nad Sázavou - neděle 27.3.2022 - 10.30 hod.

BCM Olomouc – BK Klatovy (16:16, 32:39, 42:63, 60:73)

Kluci byli po sobotní porážce trochu zakřiknutí, vyrovnaná byla první čtvrtina, to se skóre přelévalo z jedné strany na druhou. V druhé části jsme se začali zahřívat do vyššího tempa a soupeře začali přehrávat, a to i když měla Olomouc výškovou převahu. Klíčová byla naše 3. čtvrtka, kdy jsme díky krásné souhře a dobré obraně získali náskok 21 bodů. Soupeř nehrál vůbec čistě, byly vidět údery loktem, nějaký ten koňár a další fauly. Nakonec došlo ke zranění L. Kydlíčka, který na zemi držel míč, když hráč Olomouce na něj vyloženě skočil jako v ragby. Tím se nám zkomplikoval závěr, zápasu, nicméně jsme vedení udrželi a postoupili do finále A.

Třetí utkání finále B mezi BCM Olomouc vs BK Brandýs nad Labem skončil vítězstvím týmu Brandýs nad Labem.

Třešničkou na dortu tedy bylo finále A mezi BK Vlci Žďár n.Sázavou vs. BK Klatovy (12:14, 32:28, 39:60, 64:71)

Do poloviny zápasu se hrál vyrovnaný zápas, bylo znát, že nám chybí jeden z našich klíčových hráčů Lukáš Kydlíček, který během utkání pro jistotu v doprovodu rodičů absolvoval vyšetření u lékaře. Díky tvrdé hře soupeře jsme museli často ledovat nos, zuby, kotníky. Opět jsme bojovali s výškovou převahou především hráče s číslem 53, který měřil podle mých odhadů cca 175. To nám způsobovalo problémy především na doskoku. V kabině jsme do třetí čtvrtky jsme hráče vyburcovali, začalo se fandit jak v hledišti, tak na lavičce. Najednou jsme byli všude dřív než soupeř, výborně jsme bránili a krutě trestali chyby soupeře. Podobně jako s Olomoucí jsme tedy rozhodli zápas ve třetí čtvrtině. V poslední čtvrtce jsme opět měli velké problémy na doskoku, ale zápas jsme takticky zvládli a dovedli do vítězného konce. Pokřik na hřišti, děkovačka s tribunami a další pokřik v šatně jsme si náramně užili.

Důležitá byla jednota týmu v mušketýrském duchu „jeden za všechny, všichni za jednoho“, všichni pracovali na plný výkon podle svých možností a schopností. I v těchto těžkých zápasech se do šancí dostávali kluci mladší ročník narození 2011, 2012, někteří dali dokonce své první koše za tým U12. Gratuluji.

Velmi všem klukům gratuluji ke skvělému výkonu. Nesmíme však polevit a poctivě trénovat, abychom tento skvělý výsledek potvrdili i na národním finále, kam věřím postoupíme. Zadarmo nám do klína nic nespadne, je potřeba, aby se do treninku zapojili všichni hráči jak z U12 tak z U11, musíme naladit fyzickou přípravu, taktiku, souhru hráčů.

Musím poděkovat všem rodičům, kteří nás podporují a pomáhají. Bez nich by to nešlo.

 

Původní text:

Naši mladší minižáci U12, kteří se připravují na své poslední utkání kvalifikace o postup na Národní finále s Plzní, kde věříme, že nepromarní 50bodový náskok, se zúčastnili přímo v místě konání NF ve Žďáru nad Sázavou nadregionálního turnaje ČBF třídy A (tzn. špičkové týmy ČR).

V sobotu večer po příjezdu si vyzkoušeli halu v přátelském utkání s Brandýsem n.L., aby v sobotu v prvním utkání turnaje zdolali SCM Olomouc 73:60. Ve finále pak nastoupili proti domácím Vlkům. V poločase sice prohrávali 28 : 32. V druhé půli ale odvedli znamenitý výkon a slavili vítězství 71 : 64 !!!

Vítězství je o to potěšitelnější, že svůj podíl na něm mají i kluci z U11, kteří začali s týmem U12 nedávno trénovat a zasáhli již i do kvalifikačních utkání. Jen tak dál !

Dík patří všem doprovázejícím osobám a zejména pak M.Tomanovi, který tým na turnaji vedl.