Smolná koncovka dívek U15 proti Spartě

Petr Volmut, 8.10.2020

Děvčata dohrávala dnešním dnem utkání proti BA Sparta. Začátek utkání hrál silně v náš prospěch a po několika minutách byl stav 13:2, což vypadalo velmi slibně. Bohužel děvčata usnula na vavřínech a přestala bránit. V tu chvíli nás každou minutou dotahoval, až se z uktání stávalo drama. Celý zápas jsme si drželi alespoň dvoubodvý náskok a drželi tak karty. Bohužel se naše obrana nedokázala prosadit, proti snadnému útoku soupeřek. V poslední čtvrtině se sudí přestali bát a pochopili, že zápas se hraje na hřišti s míčem. (né slovy, výkřiky a scénami z lavičky). A tak následovala technická chyba trenérky, což nás dostalo na koně a mohli jsme zase hrát. Bohužel se nám nepodařilo prosadit ze hry a zatažená obrana soupeřek nám dovolovala pouze střelu z dálky a nebo trestné hody vybojované tvrdou hrou. Nicméně děvčata nedokázala využít výhodu trestných hodů a nepromněnila v poslední čtvrtině 14 trestných hodů !!!! Několik vteřin před koncem jsme měli vedení o dva body po proměněném trestném hodu, bohužel se ale nepodařilo ubránit bláznivou střelu soupeřek, které se několikrát zakymácela, mezi obroučkou a deskou a nakonec s tlaksonem jsme jen sledovali, jak míč propadá obroučkou a my prohráváme o jeden bod.

S celkovou úspěšností TH 36/14 (38,9%) přisuzuji porážku z velké části úspěšnosti střelby a špatné obrany. Děvčata se musí zaměřit na lepší tréninkové nasazení a morálku, abychom mohli na hřišti více rotovat. Celkově to beru, jako pěkný zápas, na který  (Prýmuhla) být pěkná atmosféra.

 

Pozn. trenéra...Na hřišti je potřeba jeden trenér, který má k ruce jednoho či dva asistenty. A věřím tomu, že každý z kolegů zastává stejného názoru, že trenér je na lavičce a divák je v hledišti. Divák podporuje, fandí a užívá se atmosféru. Trenér vede družstvo a v jeho hlavě jsou přesné pokyny pro hráčky.  A jen trenér ví, co může od družstva čekat.  Obojí dohromady nefunguje a nikdo z vás by určitě nebyl rád, aby mu družstvo vedl někdo z hlediště.  Takže PROSÍM nedělejte ani toto nám ! DĚKUJEME !

Pokud by to někdo uměl a věděl lépe, než já, tak mu přenechám svoji pozici, abych nebrzdil hráčský rozvoj holek.

Hledáme dobrovolníky Easter cup 2023