Soudržnost nám dává sílu ! Come together !

Jindřich Svojanovský, 7.9.2022

V sobotu 10.8. v 16,00 startuje LIGA mladších žáků U14

Doba je těžká, co si budeme povídat. A má být ještě hůř. To však neznamená, že bychom měli rezignovat, smířit se „s nepřízní osudu“ a vzdát se toho, co máme rádi.

A my máme rádi BASKETBAL !

Proto jsme všechny negativní prognózy nechali prognózami, soustředili se na kvalitní přípravu a do sezóny 2022/2023 vstupujeme se smělými cíli. Neboť, jak napsal Jan Neruda: „Malý je jen ten, kdo má jen malý cíl“.

Jak kvalitní a efektivní byla naše příprava se uvidí v sobotu, kdy přivítáme na naší palubovce v hale BK v prvním ligovém utkání soupeře z Prahy:

16,00  BK KLATOVY -  SOKOL VYŠEHRAD

Trenér Ing.Svojanovský: „I když, jak bylo výše napsáno, jsme v porovnání se soupeři, kteří nás v ligových utkáních čekají, týmem z malého města, rozhodně nemáme malé cíle. Přípravě jsme věnovali květen a duben, od srpna pak jsme využili faktu, že většina hráčů byla o prázdninách doma a tak jsme trénovali 2krát denně, 7-8 tréninků v týdnu. Týdenní soustředění bylo tradiční, tedy tvrdé a náročné. Z minimálních možností daných jak dobou, tak i konáním pražské skupiny ME a nicotnou nabídkou turnajů, jsme využili maximum účastí na Steel Cupu v Ostravě a k vyšší rozehranosti i přípravného utkání s SKB Strakonice. Pro některé naše hráče bude sobotní utkání jejich ligová premiéra. Jádro týmu U14 ovšem tvoří hráči, kteří v minulé sezóně již celkem pravidelné nastupovali spolu se staršími spoluhráči v lize U14 a tak věřím, že získané zkušenosti zúročí a potvrdí tak pozitiva naší, již delší dobu uplatňované filosofie sbírání zkušeností mladších hráčů mezi staršími.“

V podstatě lze napsat, že po celou dobu své aktivní basketbalové činnosti naše týmy, které byly směsí ročníků 2006, 2007, 2008, 2009 i 2010, 2011 a 2012, měly vždy výraznou podporu široké fanouškovské základny rekrutující se zejména z řad rodičů. Covid a nejen covid společnou týmovou chemii, která přinesla i úspěchy jako bylo vítězství ZŠ Švihov v jr.NBA, kde chlapecká část týmu patřila do BK nebo 4.místo na NF chlapců U11 v roce 2018 v Hradci Králové, dočasně narušil. Věřme však, a video, které najdete zde: https://www.youtube.com/watch?v=SPOaLu3T6Gw je důkazem, že většinová týmová chemie se v duchu hesla „Co nás nezabije, to nás posílí“ ještě zvýšila a bude nás provázet i v sezóně, která v sobotu odstartuje.

Jsme jeden klub, jsme jeden tým ! Hráčky, hráči, trenéři, asistenti a asistentky, funkcionáři a také rodiče!

COME TOGETHER !

Video